KRAJ. Już jutro Dzień Europy! 9 maja świętujemy pokój i jedność w Europie

Dzień Europy – 9 maja świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym roku z okazji Dnia Europy instytucje UE chcą przez Internet wyrazić uznanie dla Europejczyków, którzy w duchu solidarności pomagają Unii przezwyciężyć kryzys wywołany koronawirusem. Na stronie europa.eu można znaleźć inspirujące i dodające otuchy relacje wielu osób zaangażowanych w walkę z pandemią oraz aktualne informacje na temat reakcji UE na kryzys związany z koronawirusem.

To właśnie 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman, ówczesny francuski minister spraw zagranicznych zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie. Plan Schumana uważany jest za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Aby uczcić Dzień Europy, na początku maja instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu. Lokalne przedstawicielstwa UE w Europie i na całym świecie organizują szereg wydarzeń, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani.

Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE.

Dzień Europy 2019 na zdjęciach

Jak wyglądały obchody Dnia Europy w 2019 r. zajrzyj do galerii zdjęć poszczególnych instytucji UE:

Parlament Europejski

Rada Unii Europejskiej

Komisja Europejska

Europejski Komitet Regionów

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny

Informacje o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Europy przez biura w UE i na całym świecie można znaleźć na stronach tych placówek.

Agnieszka Czachorowska-Jakoniuk

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie garażu

Mławscy policjanci zatrzymali mławianina, podejrzewanego o podpalenie garażu z materiałami budowlanymi na terenie powstającego osiedla domów wielorodzinnych, przy ul. Podmiejskiej...

MŁAWA. Podejrzewany o kradzież miał przy sobie narkotyki

Mławscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Mławy, podejrzewanego o kradzież krzeseł ogrodowych ze sklepu, przy ul. Sienkiewicza w Mławie. W momencie...

Zamknij