KRAJ. Opolski policjant wydał kolejną swoją powieść “Czas Wagi”

Sierż. sztab. Aleksander Sowa – popularny autor kryminałów i jednocześnie policjant opolskiej prewencji, wydał kolejną książkę. “Czas Wagi” to kontynuacja cenionej i nagradzanej serii o policjancie Emilu Stomporze. Tym razem akcje dzieje się w latach 90-tych. Przed głównym bohaterem między innymi zadanie odnalezienia porwanej dziewczyny. Całość osadzona w mrocznym klimacie zorganizowanej przestępczości i gwałtownej transformacji ustrojowej Polski schyłku XX wieku.

Sierż. sztab. Aleksander Sowa pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu od 2012 roku. Jako policjant bierze udział między innymi w zabezpieczaniu imprez masowych i wydarzeń sportowych. Jest również kierowany do służby patrolowej i do poszukiwań, np. osób zaginionych. Wielokrotnie reprezentował również opolski garnizon w Pododdziale Reprezentacyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w trakcie świąt i wydarzeń państwowych.

Jednak Aleksander Sowa to nie tylko funkcjonariusz opolskiego garnizonu policji. Od 2005 roku, od pierwszej wydanej książki, to przede wszystkim autor między innymi powieści obyczajowych, poradników selfpublishingu i motoryzacyjnych czy też tych dotyczących awiacji.

Wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony w przeróżnych plebiscytach. Jego książka “Gwiazdy Oriona” została ogłoszona “Najlepszą książką na lato 2019” portalu granice.pl. W książkach Aleksandra przewijają się jego zainteresowania i hobby. Jako policjant patrzy krytycznym i zawodowym okiem na swoje historie. Czytelnicy doceniają rzetelność i wiarygodność jego książek.

Najbardziej znany jest jako autor powieści kryminalnych. Jego “astronomiczna” seria – “Era Wodnika”, “Punkt Barana”, “Gwiazdy Oriona” i najnowsza “Czas Wagi” – opowiada o losach policjanta Emila Stompora. Seria cieszy się dużym uznaniem czytelników. Tym razem nasz policjant przenosi nas w świat zorganizowanej przestępczości. Akcja dzieje się w Polsce schyłku XX wieku. Emil Stompor musi między innymi rozwikłać zagadkę porwania.

Uważni czytelnicy odnajdą w niej akcenty związane z Opolem. Powieść wciąga z każdą kolejną stroną.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III liceum oraz klas IV technikum w Mławie odbyło się zdalnie.

W tym roku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III liceum oraz...

Zamknij