MŁAWA. Nie przestrzegał kwarantanny, wychodził z domu i na zakupy

Objęty kwarantanną mławianin, zamiast stosować się do zasad izolacji,  wychodził z domu i na zakupy, nie zasłaniał ust i nosa. Został ukarany grzywną.

Kilkakrotnie interweniowali policjanci. Policję alarmowali także sami mieszkańcy. 43 -letni mławianin został objęty kwarantanną 4 maja zamiast przestrzegać zasad izolacji wychodził z domu i na zakupy. Podczas jednej z policyjnych interwencji, spacerował na terenie miasta w stanie nietrzeźwości. Był również widziany na zakupach, nie zakrywał ust i nosa – interweniowała obsługa sklepu. O jego zachowaniu policja powiadomiła Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie. Mężczyzna został ukarany grzywną. Pomimo tego nadal wychodził z domu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ponownie powiadomiono sanepid. Mławianin nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, mławscy policjanci są zmuszeni do objęcia 43- latka wzmożonymi kontrolami.

Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych  zasad, która  pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych a nawet aresztowane.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Od 19 maja przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Od 19.05.2020 r przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie w ramach tzw. tarczy...

Zamknij