MŁAWA. Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policja apeluje o rozsądek na drodze

Wczoraj, na terenie całego kraju, prowadzone były skoordynowane działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na terenie pow. mławskiego ukarano 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

 

 

Mławscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania statycznie i dynamicznie, wykorzystując m.in. ręczne mierniki prędkości, w tym miernik prędkości z wizualizacją.

W 2019 roku kierujący pojazdami spowodowali na terenie kraju ponad 26 tys. wypadków drogowych z czego prawie 6 300 powstało z powodu nadmiernej prędkości. Wypadki drogowe, którym towarzyszy  duża prędkość, najczęściej kończą się tragicznie. (inf. Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Najważniejsza powinna być jednak nie wizja kary a poczucie wzajemnej odpowiedzialności na drodze – Twój błąd na drodze może zabić Ciebie lub zupełnie przypadkową osobę. Nie cofniesz czasu, nie będziesz miał drugiej szansy na podjęcie decyzji. Egoizm, brawura, agresja na drodze – to śmiertelnie niebezpieczne sytuacje.

Policja przypomina! Bezpieczna prędkość to taka, która umożliwia całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu,  warunków pogodowych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Zatrzymanie obywatelskie. Miał ponad 3 promile

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego. 73-letni kierowca fiata miał w organizmie 3 promile alkoholu. Zatrzymali go świadkowie...

WARSZAWA. Zostań policjantem. Praca w policji w Warszawie

Oddział Prewencji Policji w Warszawie zaprasza do swoich szeregów. To tutaj, po przeszkoleniu podstawowym, trafiają młodzi policjanci, aby ćwiczyć taktykę...

Zamknij