MŁAWA. Mławianie pamiętali o Papieżu. Czyli 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Mimo koronawirusa nie tylko przedstawiciele władz samorządowych, czy organizacji i partii politycznych, ale i sami mieszkańcy dziś 18 maja czcili pamięć Jana Pawła II i 100-lecie Jego urodzin. Pod pomnikiem Papieża złożono kwiaty i zapłonęły znicze.

Już od rana indywidualnie Mławianie manifestowali swą miłość i pamięć do Jana Pawła II podchodząc do monumentu  składając kwiaty, zapalając nagrobne świece, bądź odmawiając krótką modlitwę. Pomodlić się też mogli za papieża o godzinie 18.00 w Kościele Świętej Trójcy, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji Ojca Świętego. Po mszy zaś swój czas by uczcić Jana Pawła II mieli przedstawiciele samorządu, organizacji i partii politycznych. A złożyła kwiaty m.in. delegacja mławskiego PiS-u z jego przewodniczącym Markiem Kiełbińskim na czele, mławska Solidarność z jej szefem Mirosławem Zbrzeznym i Starostwo Powiatowe w Mławie ze starostą Jerzym Rakowskim.

Organizator obchodów, czyli Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II zadbało również w ciągu dnia o dwuosobową asystę dla solenizanta. Osoby wchodzące w jej skład zmieniały się co pół godziny a wśród nich znaleźli się  przedstawiciele nie tylko stowarzyszenia. Towarzyszyli papieżowi tego dnia też m.in. Wojciech Krajewski dyrektor ARIMR w Mławie z Wojciechem Franciszkiem Krajewskim zastępcą dyrektora wydziału Infrastruktury, Rolnictwa i Środowiska w starostwie w Mławie, starosta mławski Jerzy Rakowski wraz z Janem Łukasikiem przewodniczącym Rady Powiatu Mławskiego.

Była też oprawa muzyczna. Odtwarzano piosenki i pieśni oraz pamiętne wypowiedzi z pielgrzymek papieskich.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA.Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na mławskiej obwodnicy dzięki reakcji świadka

Patrol ruchu drogowego zatrzymał w Mławie, na drodze krajowej nr 7 nietrzeźwego kierującego mieszkańca Radomia. Policję zaalarmował przypadkowy świadek. Pijany...

Zamknij