MŁAWA. Komunikacja miejska rusza od 1 czerwca.

Po dość długiej przerwie Mławska Komunikacja Miejska wznawia kursy. Od 1 czerwca mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich dotychczasowych linii. Będzie się jednak trzeba stosować do obostrzeń. Również liczba miejsc jest ograniczona. Limit ten wynosi od 24 do 29 pasażerów mogących jechać autobusem. Zależeć to będzie od wielkości pojazdu.

W środę 20 maja br. burmistrz Sławomir Kowalewski spotkał się z Ewa Sztubą – Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Mławie oraz z Arturem Ryfińskim – Powiatowym Komendantem Policji w Mławie, w sprawie ustalenia szczegółów dotyczących możliwości wznowienia kursów Mławskiej Komunikacji Miejskiej.

Po przeanalizowaniu wytycznych sanitarnych ustalono, że 1 czerwca 2020 r. wznowione zostają wszystkie kursy Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zachowane zostaną przebiegi dotychczasowych linii, autobusy będą kursowały według dotychczasowych rozkładów jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów wsiadanie i wysiadanie z autobusu odbywać się będzie wyłącznie środkowymi i tylnymi drzwiami. Kabina kierowcy i dostęp do przednich drzwi zostaną wydzielone, bez możliwości przejścia.

Wprowadzone zostanie oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących. Przypomnijmy: w związku z wytycznymi władz państwowych, od dnia 18 maja 2020 roku liczba pasażerów mogących jednocześnie podróżować pojazdami komunikacji miejskiej, jest uzależniona od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Dokładniej, limit ten wynosi 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących. W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów MKM, liczba ta wahać się będzie od 24 do 29, w zależności od wielkości autobusu.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wielokrotnie każdego dnia dezynfekowane będą wnętrza pojazdów Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zadanie to wykonywane będzie przez kierowców MKM. Dezynfekcji poddawane będą poręcze i uchwyty, fotele, kasowniki, szyby boczne, przyciski wewnętrzne awaryjnego otwierania drzwi.

Plakaty informujące o nowych obostrzeniach będą umieszczone na drzwiach wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach transportu zbiorowego.

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Obyło się bez ofiar, czyli kolizja na skrzyżowaniu ulic Płsudskiego i Granicznej

Na skrzyżowaniu ulic Aleje Józefa Piłsudskiego i Granicznej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Zderzenie...

KRAJ. Od poniedziałku urzędy przywrócą bezpośrednią obsługę obywateli. Czyli kolejny etap odmrażania pracy urzędów

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w...

Zamknij