MŁAWA. Dwie osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Komuniakat Sanepidu na 22 maja

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 22.05.2020r . przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22.05.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).
• liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 128 / (48)
• liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 0 / (0)
• liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
• liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 30 / (11)
• liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 2 / (1)
• liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 1 / (0)
• liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
• liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (0)
PPIS w Mławie informuje, że liczba osób objętych kwarantanną domową wynika z ilości osób przybywających z zagranicy na teren powiatu mławskiego. Każda osoba wjeżdżająca na teren Rzeczpospolitej Polskiej musi odbyć 14-dnową kwarantannę, co wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00
Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus
Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.
Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.
Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.
Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.
Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Źródło PSSE

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Sam już sprawdzisz jakość powietrza w Mławie w smartfonie

Można już sprawdzać stan jakości powietrza w naszym mieście w czasie rzeczywistym! Wystarczy tylko wejść na stronę producenta zainstalowanych niedawno...

POWIAT. Palił się Ford Focus.

Dziś tuż po północy straż pożarna została wezwana do płonącego samochodu w Nosarzewie Borowym. Z wstępnych ustaleń wynika, że mogło...

Zamknij