WARMIA I MAZURY. Żołnierze zorganizują Dzień Dziecka na Warmii i Mazurach

16 Dywizja Zmechanizowana z 4. Warmińską Brygadą Obrony Terytorialnej włączy się w organizację Dnia Dziecka w województwie warmińsko-mazurskim.

1 czerwca w 11 lokalizacjach, w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych oraz Domach Dziecka województwa warmińsko-mazurskiego żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej przy udziale 4. Warmińskiej Brygady Obrony Terytorialnej uatrakcyjnią dzieciom ich święto.

– W ramach powyższej akcji my jako żołnierze 16. Dywizji Zmechanizowanej zamierzamy nie tylko promować jednostki wojskowe w lokalnej społeczności, ale przede wszystkim wyrażamy gotowość wsparcia i pomocy dla rodzin, mieszkańców województwa w trudnym czasie ograniczeń związanych z pandemią. W tym czasie każdy uśmiech dziecka będzie dla Nas wyróżnieniem. Ponadto udzielimy pomocy w odświeżeniu bazy sportowej, z której na co dzień korzystają dzieci w domach dziecka. Zakładamy także w przyszłości realizację kolejnych inicjatyw i pomysłów-informuje szef sekcji prasowej mjr Marek Nabzdyjak.

W spotkaniach przewidziano pokazy musztry paradnej w wykonaniu 6-cio osobowych drużyn, krótki program artystyczny z udziałem Orkiestry Wojskowej z Elbląga i Giżycka w trzech miejscowościach: Olsztyn, Giżycko i Olecko (godz.16.00), pokaz sprzętu 4BOT oraz wręczenie dzieciom upominków zebranych przez społeczność żołnierską z jednostek wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej.

– Przy wszystkich przedsięwzięciach stosować będziemy się do obowiązujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych. – podkreśla szef sekcji prasowej. Jednocześnie informuję, że powyższą akcję, która rozpocznie się 1 czerwca o godz. 12.00 objął patronatem honorowym Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Naszą akcję przeprowadzimy w 11. miejscowościach, w których uczestniczyć będą dzieci z 27. Domów Dziecka:

  1. 9 batalion dowodzenia – Pogotowie Opiekuńcze, ul. Pstrowskiego 5a Olsztyn oraz Placówka Opiekuńczo-wychowawcza „Mario”, ul. Brzozowa 19/23 Lidzbark.
  2. 20 Brygada Zmechanizowana – Dom dla Dzieci i Młodzieży Promyk ul. Żeromskiego 19 Morąg oraz Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-wychowawcza, ul. Limanowskiego 12 Bartoszyce.
  3. 15 Brygada Zmechanizowana – Dom dla dzieci „Jaś”, ul. Staszica 13/2 Giżycko.
  4. 9 Brygada Kawalerii Pancernej – Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze”, ul. Braniewska 11 Frombork.
  5. 11 pułk artylerii – Dom św. Faustyny „Pomocna Dłoń”, ul. Wojska Polskiego 45 Ełk.
  6. 15 pułk przeciwlotniczy – Dom im. Janusza Korczaka, ul. Gołdapska 18A/1 Olecko.
  7. 16 pułk logistyczny – Placówka Opiekuńczo-wychowawcza, ul. Chrobrego 4/1A Elbląg oraz Placówka Opiekuńczo-wychowawcza „Mój Dom”, ul. Dworcowa 8 Orneta.
  8. 4 Brygada Obrony terytorialnej – Dom dla dzieci im. Michała Lengowskiego, ul. Miodowa Gryźliny.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MAZOWSZE. Ruszyło pierwsze Test & Go na Mazowszu, czyli zagraniczni pracownicy sezonowi znów docierają do Polski

W ciągu ostatni dwu dni wykonano ponad 150 testów na koronawirusa wśród pracowników sezonowych plantacji truskawek w Czerwińsku nad Wisłą...

MŁAWA. Mazowiecki ZPN zdecydował, że m.in. Mławianka rozegra 3 mecze w czerwcu

We wtorek 26 maja Mazowiecki ZPN podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019-20 w ligach mazowieckich. W związku z tym zostały...

Zamknij