CIECHANÓW. Zmiany w obsłudze interesantów Urzędu Miasta

Od 4 maja ratusz znosi część ograniczeń w obsłudze interesantów oraz wprowadza nowe rozwiązania. W budynku Urzędu na ul. Wodnej 1 otwarte zostaną: Biuro Obsługi Interesanta, kasa, obsługa w zakresie podatków, spraw mieszkaniowych oraz obsługa Strefy Płatnego Parkowania. W ostatnich tygodniach miasto przeprowadziło przebudowę miejsc obsługi mieszkańców, aby szybciej wznowić pracę w bezpiecznych warunkach, zarówno dla pracowników, jak i interesantów.

Interesanci będą mogli załatwiać osobiście najpilniejsze sprawy w Biurze Obsługi Interesanta.

Kasa Urzędu zostanie z powrotem uruchomiona w budynku przy ul. Wodnej 1. Tam także udostępnione dla interesantów będą stanowiska obsługi w zakresie spraw podatkowych oraz mieszkaniowych. W tym samym miejscu można będzie także załatwiać sprawy związane z obsługą przywracanej od 4 maja Strefy Płatnego Parkowania.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, interesanci nadal są proszeni o załatwianie niezbędnych spraw w miarę możliwości elektronicznie lub telefonicznie. Zachęcamy także, aby – jeśli to możliwe – wszelkiego rodzaju opłaty były uiszczane przelewami. Rekomendowane są płatności bezgotówkowe z uwagi na kwestie higieny. Numery kont bankowych Urzędu Miasta dostępne są na stronie: https://www.umciechanow.pl/samorzad/konto_i_dane_teleadresowe

Istnieje też możliwość załatwienia spraw poprzez platformę ePUAP.

Wszystkie numery telefonów do Urzędu Miasta (w tym do poszczególnych wydziałów urzędu) dostępne są na stronie internetowej urzędu: https://www.umciechanow.pl/wydzialy_urzedu_miasta/ksiazka_adresowa_um_ciechanow. Można kontaktować się także telefonicznie z Biurem Podawczym.

Telefon do Biura Podawczego Urzędu: +48 (23) 674 92 00.
Adres e-mailowy Biura Podawczego Urzędu boi@umciechanow.pl

Urząd Stanu Cywilnego cały czas przyjmuje interesantów. Wszystkie sprawy związane w szczególności z rejestracją urodzeń, zgonów, małżeństw oraz wydawaniem dokumentów do zawarcia związków małżeńskich i odpisów są realizowane. Śluby odbywają się z zachowaniem obowiązujących ograniczeń (obecni mogą być państwo młodzi, świadkowie i osoba udzielająca ślubu).

Wydział Spraw Obywatelskich działa w standardowym zakresie, w tym w ramach ewidencji ludności oraz wydawania dowodów osobistych.

Godziny otwarcia ratusza pozostają niezmienione (8.00-16.00).

W związku z epidemią koronawirusa w ostatnich tygodniach ratusz przeprowadził przebudowę miejsc obsługi mieszkańców. Wszystkie stanowiska w Biurze Obsługi Interesanta zostały wyposażone w szyby oddzielające interesantów od pracowników obsługi. Ponadto na zewnątrz budynku przy ul. Wodnej 1 dostępna jest skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję pisemną do Urzędu.

Źródło UM Ciechanów

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Kolejna pomoc od miasta dla przedsiębiorców

17 różnych branż prowadzących działalność gospodarczą na terenie Ciechanowa, które najmocniej ucierpiały z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd w czasie...

MŁAWA. Tragiczny wypadek w Ługach, zginał 21-letni pasażer. Policja apeluje o rozsądek na drodze.

Trwają czynności mławskiej prokuratury i policji w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 21- letni mieszkaniec gm. Szreńsk. Do zdarzenia...

Zamknij