CIECHANÓW. Ponowne otwarcie basenu MOSiR

Od 6 czerwca ponownie otwarta zostanie miejska kryta pływalnia przy ul. 17 Stycznia. Basen będzie funkcjonował zgodnie z nowymi wytycznymi służb sanitarnych. Będą obowiązywały limity osób w obiekcie oraz nowe godziny wejść na pływalnię.

Miejska kryta pływalnia zostanie ponownie otwarta dla korzystających z niej sportowców oraz osób pływających rekreacyjnie, czy też realizujących rehabilitację. Pierwsi pływacy będą mogli wejść do wody o godzinie 6.00 w najbliższą sobotę.

Od 6 czerwca zmienione zostaną zasady korzystania z basenu. Obowiązywały będą limity osób przebywających w wodzie, nowe godziny wejść na pływalnię oraz nowe zasady dotyczące przebywania w obiekcie osób dodatkowych. Ceny wejść jednorazowych i karnetów na krytą pływalnię nie zmieniają się.

Jednocześnie w dużym basenie będą mogły pływać 24 osoby, na jednym torze dozwolone będzie pływanie maksymalnie 4 osób. Mały basen rekreacyjny zostanie przedzielony na dwie strefy, w każdej będzie mogło przebywać do 10 osób. Jacuzzi i zjeżdżalnia oraz bicze wodne będą wyłączone z użytkowania do odwołania.

Wejścia na basen dla osób indywidualnych będą możliwe o wyznaczonych godzinach (6.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00, 20.00), natomiast kluby sportowe będą korzystały z obiektu między 12.00, a 15.00.

Zalecany czas pobytu na krytej pływalni, to 1h zegarowa. Pomiędzy kolejnymi wejściami przestrzenie wspólne (przebieralnie, korytarze, prysznice) będą sprzątane i dezynfekowane. Korzystanie z przebieralni, gdzie dostępna będzie co druga szafka, możliwe będzie zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Po każdym użyciu szafki będą dezynfekowane. W obiekcie dostępne będą płyny do dezynfekcji.

Zgodnie z nowymi przepisami, nie będzie możliwości oczekiwania w holu głównym, przebieralniach, ani na trybunach na osoby pływające w obiekcie. Szatnia główna będzie wyłączona z użytkowania.

W konsekwencji decyzji rządu pływalnia została zamknięta w marcu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystał ten czas na przeprowadzenie prac konserwacyjnych. Naprawiona została wentylacja, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne, odświeżono też wybrane pomieszczenia.

Z miejskiej pływalni korzysta co roku wielu mieszkańców, w tym osoby trenujące pływanie, realizujące na pływalni rehabilitacje, uczniowie ciechanowskich szkół oraz dzieci i opiekunowie w czasie wolnym. Dużym zainteresowaniem w okresie letnim cieszą się również zrewitalizowane kąpielisko Krubin i zmodernizowany odkryty basen przy ul. Kraszewskiego. Otwarcie sezonu kąpielowego na basenie odkrytym oraz kąpielisku miejskim przewidziano na 27 czerwca. Aktualnie MOSiR prowadzi intensywne prace umożliwiające uruchomienie kąpieliska i basenu odkrytego.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
PORTAL MŁAWA
MŁAWA. Straż Miejska i Policja wspólnie patrolują ulice

Od 31 marca br. policja koordynuje cały czas prace straży miejskiej i innych służb. Mławscy strażnicy wraz z policjantami wykonują...

KRAJ. Relacja z debaty „Z sercem po stronie zdrowia”

- Wielu polityków uważa, że zdrowie może czekać w kolejce. Chcemy żeby idee, które pojawią się na debacie, rozpoczęły ponadpolityczną...

Zamknij