MŁAWA. Są pieniądze, czyli PCPR przyjmuje wnioski do programu “Aktywny Samorząd”

W tym roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie otrzymało około 90 tyś zł na tzw. program “Aktywny Samorząd”. Do tej pory rozdysponowane zostało łącznie 13439 zł. Pozostało więc sporo pieniędzy w związku z tym osoby niepełnosprawne mogą wciąż składać wnioski o dofinansowanie.  

Pomoc mogą otrzymać osoby, które mogą okazać się dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność. Szefowa PCPR zachęca do składania wniosków w ramach wspomnianego programu.

– Pomoc w ramach programu “Aktywny Samorząd” podzielona jest na dwa moduły. Dofinansowanie można uzyskać  na różne przedmioty, które nie są ujęte w środkach z zadań powiatu. Można więc zdobyć pieniądze np. na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu. Ułatwiające jazdę osobie niepełnosprawnej. Można też dostać wsparcie na zakup wózka, czy skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz pomoc w utrzymaniu ich sprawności technicznej to pierwsza forma. Druga forma w tym programie to dofinansowanie w zdobywaniu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne. – informuje Urszula Krajewska dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. .

Poniżej dokładny podział tych form wsparcia:

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:

Obszar A – likwidacja bariery transportowej:

–          Zadanie 1 – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

–          Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym:

–          Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,

–          Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:

–          Zadanie 1 – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

–      Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

–          Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,

–          Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,

Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Jak do tej pory niewiele wniosków wpłynęło o dofinansowanie bo tylko 11. Nie wszystkie też zostały pozytywnie rozpatrzone

– W tej chwili w pierwszym module wpłynęło 4 wnioski w tym 3 na zadanie 1 w obszarze B czyli zakup sprzętu elektronicznego. Tu pozytywnie rozpatrzyliśmy 2 wnioski na kwotę 5364 zł. Był jeden wniosek na zakup wózka elektrycznego czyli obszar C zadanie 1, ale rozpatrzyliśmy go odmownie  A przydzielonych środków na ten cel mamy 52 373 zł, czyli jeszcze sporo zostało. Natomiast na moduł drugi związany z uzyskaniem wykształcenia wpłynęło 7 podań z czego przyznaliśmy dofinansowanie na 4 na łączną kwotę 8075 zł.  Przydzielonych pieniędzy na to mamy 31942 zł, a więc też jeszcze jest nie mało pozostało. Zapraszamy więc do składania wniosków  – zachęca dyrektor.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu w Powiecie Mławskim można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie, ul. Reymonta 4 lub pod nr Tel. 23/654-43-56 wew.27 oraz na stronie internetowej www.bip.pcprmlawa.eu. Na stronie internetowej w zakładce-Aktywny Samorząd znajdują się również obowiązujące druki wniosków i załączniki.

Program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MAZOWSZE. 25 mln zł na Budżet Obywatelski na Mazowszu

Tylko do końca czerwca można składać propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli jest 25 mln zł. Do tej...

Zamknij