MŁAWA. Wakacje 2020 – „Kręci mnie bezpieczeństwo…”

Już od jutra wakacje, sezon urlopowy w pełni. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby wypadków oraz utonięć. Dla policji  to zatem czas wzmożonej pracy. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom, policyjne patrole będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne, kontrolne oraz informacyjne. Policjanci przypominają także o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, związanych z trwającą pandemią Covid-19.

Mławska policja rozpoczyna działania prewencyjne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji. Oznacza to m.in. wzmożone kontrole drogowe  i nadzór nad miejscami wypoczynku, w tym nad wodą.

Więcej patroli, zarówno umundurowanych jaki i nieoznakowanych pojawi się także w mieście. Policja apeluje do rodziców o odpowiednią kontrolę i opiekę nad dziećmi. Osoby małoletnie, spacerujące ulicami po godzinie 22:00 muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Policjanci, we współpracy ze Strażą Miejską i Gminną kontrolować będą także sklepy i inne miejsca sprzedaży i podawania wyrobów alkoholowych  pod kątem respektowania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Policjanci skontrolują także miejsca w których zorganizowano letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży.  Poza tymi kontrolami,  mławscy policjanci planują również spotkania  profilaktyczno – edukacyjne, adresowane do najmłodszych mieszkańców. Wszystko to z zachowaniem obowiązujących środków ostrożności.

Wakacje to oczywiście czas wyjazdów na wypoczynek, a  zatem  zwiększony ruch na drogach. Policjanci ruchu drogowego zapowiadają wzmożone kontrolne na terenie całego powiatu mławskiego, które nasilą się  jeszcze w czasie weekendów. Policyjne patrole „drogówki” zwracać będą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz  warunki przewozu dzieci. Sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących. Pod policyjnym nadzorem znajdą się nie tylko samochody osobowe ale także busy i autokary. Policjanci przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa, podczas korzystania ze środków komunikacji publicznej.

W trosce o bezpieczeństwo, kontrole  dotyczyć będą nie tylko zmotoryzowanych uczestników ruchu  drogowego ale także pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczy wszystkich użytkowników dróg. Policjanci przypominają o stosowaniu elementów odblaskowych – przydadzą się nie tylko poza terenem zabudowanym ( gdzie ich stosowanie po zmierzchu jest nakazane) ale także w mieście. Niewielki odblask na kurtce czy plecaku powoduje, że pieszy staje się bardziej widoczny na drodze – a zatem bezpieczniejszy.

Bezpieczeństwo w dobie pandemii – tegoroczne wakacje są wyjątkowe ze względu na pandemię choroby COVID -19. Nadal obowiązują obostrzenia, dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej, w miejscach, gdzie nie możemy zachować dystansu 2 metrów, na przykład  na zatłoczonym chodniku, promenadzie, bulwarze, plaży – nadal musimy zasłaniać usta i nos. Maseczki powinniśmy mieć także w niektórych ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych. Na przykład w sklepie, banku, kościele, w kinie czy teatrze, a także w komunikacji miejskiej. Bliższe informacje na stronie www.gov.pl/web/koronawirus

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policjanci przypominają także o zachowaniu szczególnej ostrożności na wodach i terenach przywodnych. Korzystajmy wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. „dzikie kąpieliska” oraz inne, niebezpieczne miejsca na terenach wodnych.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. PUK ma 7,5 mln zł zysku, a radni rozpatrzyli 13 uchwał , czyli sesja Rady Miasta

Jednym z tematów 23. sesji Rady Miasta Ciechanów było sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. W 2019 r. spółka osiągnęła...

KRAJ. Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane – wnioski od 1 lipca

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych,...

Zamknij