CIECHANÓW. Plenerowe teatry dla dzieci przed ratuszem

W okresie wakacyjnym znów pojawią się plenerowe teatry dla dzieci organizowane na placu Jana Pawła II. Będą odbywały się w wybrane piątki lipca i sierpnia. Wystąpią Teatr Rozrywki Trójkąt oraz Teatr Kubika. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Pokazy odbędą się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.
W wakacje powracają bardzo lubiane nie tylko przez dzieci, ale też ich opiekunów plenerowe „Spotkania z Teatrem” organizowane przed ratuszem. To jedna z wielu letnich propozycji dla najmłodszych ze strony Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO.

W lipcu odbędą się trzy spotkania, które przeniosą ich uczestników w magiczny świat polskich legend. 10 lipca Teatr Rozrywki Trójkąt wystawi spektakl pt. “Dawno, dawno temu…”, 17 lipca – “Za siedmioma wiekami…”, a 24 lipca – “Czego nie wiecie o smokach…”. Wszystkie spotkania odbędą się o godzinie 18.00.

W kolejnym wakacyjnym miesiącu teatry dla najmłodszych mieszkańców miasta będą wystawiane 7,14 i 21 sierpnia o godzinie 18.00. Teatr Kubika, czerpiący całymi garściami z sztuki cyrkowej oraz pantomimy, przedstawi „Historię Kapitana Drabinki” w trzech odsłonach.

Na spektaklach nie zabraknie interakcji z publicznością. Zachowane będą jednak obowiązujące przepisy sanitarne wynikające z obowiązujących obostrzeń. Publiczność będzie przebywała ta terenie wydzielonym przez organizatorów, z zachowaniem bezpiecznych odległości. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na okres wakacji miejskie jednostki edukacji i kultury przygotowały szereg ciekawych propozycji zajęć dla dzieci i młodzieży. Można wybierać spośród oferty Kamienicy Warszawska 18, COEK Studio, Parku Nauki Torus czy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Powracają też zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Naukowych Inspiracji. Na zajęciach obowiązywały będą nowe przepisy sanitarne i ograniczona liczebność grup.

Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej i kulturalnej przygotowanej dla dzieci na terenie miasta oraz warunków uczestnictwa w zajęciach dostępne są na stronach internetowych organizatorów oraz pod numerami tel.:

– COEK Studio: www.coekstudio.pl, tel. 570 809 003,
– Kamienica Warszawska 18: https://www.facebook.com/kamienicawarszawska/, tel. 730513715,
– Park Nauki Torus, https://parknaukitorus.pl/, tel. 23 674 93 13
– Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji: https://www.pozytywniehistoryczni.pl/akademia/semestr-iv-2020, tel.
– Miejska Biblioteka Publiczna: http://mbpciech.info/, Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych, plac Piłsudskiego 1 (Krzywa Hala), tel. 23 672 28 88.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. Z siekierą “ruszyli” na bank. Wpadli kilka minut po napadzie

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 3 mieszkańców miasta, którzy usiłowali skraść pieniądze z jednej z placówek bankowych. Już kilka minut...

CIECHANÓW. Promocja „Ciechanowskiej Kranówki” i walka z plastikiem

W mieście rozpoczęły się działania proekologiczne, które mają na celu promocję „Ciechanowskiej Kranówki” oraz ograniczenie użytkowania materiałów z tworzyw sztucznych....

Zamknij