MŁAWA. Tragiczny wypadek w Ługach, zginał 21-letni pasażer. Policja apeluje o rozsądek na drodze.

Trwają czynności mławskiej prokuratury i policji w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 21- letni mieszkaniec gm. Szreńsk. Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 20.20, a łuku drogi relacji Szreńsk- Bieżuń, w miejscowości Ługi. W samochodzie znajdowały się trzy młode osoby.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący samochodem marki BMW, 20- letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, jadąc w kierunku Bieżunia, na łuku drogi tracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do rowu, uderzając w ogrodzenie posesji.  Kierowca i pasażerowie samochodu byli zakleszczeni w samochodzie. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy wydostali mężczyzn z wraku pojazdu. Na miejscu reanimowano jednego z pasażerów, 21-letniego mieszkańca gm. Szreńsk, nie udało się go jednak uratować. Młody mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.  Ranny kierowca oraz drugi z pasażerów, 17-letni mieszkaniec gm. Szreńsk, zostali przetransportowani do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Trwają ustalenia policji i prokuratury.

Policja apeluje  – wieczorny wyjazd trójki młodych ludzi zakończył się niewyobrażalną tragedią. Trwają ustalenia przyczyn wypadku, dlatego za wcześnie o nich mówić. Warto się jednak zastanowić, co zrobić, by zapobiec podobnym tragediom. Wypadek drogowy to sytuacja, w której  nikt nie cofnie czasu, nie da drugiej możliwości na podjęcie decyzji, drugiego życia. Droga, to nie tor w grze komputerowej. Za najmniejszy błąd można zapłacić zdrowiem i życiem, ponieść dotkliwe konsekwencje – także prawne. Być może na niewiele zdają się policyjne apele o rozsądek i rozwagę na drodze, ale jeśli zareaguje ktoś ze znajomych, bliskich – powie: „zwolnij”, „uważaj” lub „nie wsiadam, bo jeździsz jak wariat” – może w ten sposób uda się kogoś uratować – a jeśli tak, to warto.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA.Stracił 1000 zł. Oszustwo przy sprzedaży maseczek ochronnych

Mławska policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami maseczek i innych środków ochronnych, oferujących towar na stronach internetowych. Jeden z mieszkańców Mławy...

CIECHANÓW. Raport o Stanie Miasta Ciechanów za 2019 rok

Opublikowano Raport o Stanie Miasta Ciechanów za 2019 rok. Będzie on przedmiotem obrad kwietniowej sesji Rady Miasta. Radni, oprócz głosowania...

Zamknij