CIECHANÓW. Pierwsza miejska darmowa ładowarka do aut elektrycznych już działa

Do bezpłatnego użytku oddana została ładowarka do samochodów elektrycznych. Zainstalowana została przy ul. Zamkowej już kilka miesięcy temu, ale stan epidemii spowodował przesunięcie terminu możliwości korzystania z urządzenia. Projekt jest realizowany dzięki środkom finansowym pozyskanym przez miasto z UE.   

Korzystanie z ładowarki jest proste i bezpłatne, nie ma ograniczeń godzinowych w możliwości dopięcia auta elektrycznego. Opłaty za ładowanie pojazdów nie będą pobierane w okresie co najmniej 5 najbliższych lat.

Stacja typu Atess EVA-22-D-P o wymiarach: 320 x 175 x 1635 mm, posiada dwa punkty ładowania i jest wyposażona w kompleksową ochronę elektryczną, obejmującą zabezpieczenia przed porażeniem, realizowane wyłącznikami nadprądowymi i wyłącznikami RCD oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. W celu ochrony stacji ładowania przed uszkodzeniami mechanicznymi od strony ulicy przed stacją została zainstalowana bariera ochronna.

Pierwotnie urządzenie miało stanąć na placu Jana Pawła II, ale z uwagi na brak możliwości technicznych zwiększenia mocy przyłączeniowej, jego lokalizacja została zmieniona na znajdującą się w pobliżu ul. Zamkową. Na finalny termin oddania urządzenia do użytku dla mieszkańców miały wpływ kwestie związane z wprowadzonym w kraju stanem epidemii.

Projekt został zrealizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Ciechanów jest liderem projektu wartego w sumie prawie 12 mln zł, wdrażanego w partnerstwie z innymi gminami, dofinansowanego łączną kwotą prawie 8 mln zł.

Miasto przystąpiło do montażu systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii w 2019 r. W pierwszym etapie do gospodarstw domowych trafiły panele fotowoltaiczne. Następnie panele zostały zamontowane na budynkach instytucji miejskich, w tym szkół. W kolejnym etapie w gospodarstwach domowych montowane są pompy ciepła. W samym Ciechanowie projekt obejmie 179 instalacji (modułów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła) w 123 gospodarstwach domowych.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
POWIAT. Nowe informacje w sprawie utonięcia w Głużku

Trwają czynności mławskiej policji i prokuratury w sprawie utonięcia  57-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Głużek, gm....

WARSZAWA. Utrudnienia w ruchu na Trasie Łazienkowskiej

Przez Warszawę przeszła intensywna nawałnica. Ogromne ilości wody spowodowały uszkodzenia jezdni Trasy Łazienkowskiej. Zamknięty jest odcinek od ronda Jazdy Polskiej...

Zamknij