MŁAWA. Ratusz wybrał wykonawcę II etapu budowy Alei Św. Wojciecha – podpisanie umowy jeszcze w lipcu

PORTAL MŁAWAWybranym wykonawcą jest firma KRUSZ-BET PLUS Sp. z o.o. Sp.k. z Uniszek Zawadzkich, jedna z siedmiu, które złożyły swoje oferty jako odpowiedź na zapytanie przetargowe Miasta Mława. Propozycja tej firmy była najkorzystniejsza – opiewa na 9 754 710,61 zł, o 43 procent mniej niż przewidywane na etapie projektowania koszty inwestycji (17 000 000 zł). Podpisanie umowy na realizację zadania nastąpi  w połowie lipca.

Wtedy także miasto przekaże budowniczym plac budowy i zacznie odliczać dni do końca realizacji. Od tego momentu bowiem firma będzie miała 11 miesięcy na sfinalizowanie zadania.

II etap Alei Świętego Wojciecha będzie przebiegał od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania w formie ronda (planowanego) na ul. Płockiej. Droga będzie dostosowana do ruchu ciężkiego. Trakt będzie w pełni uzbrojony – pod jezdnią znajdą się sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, gazowa, teleinformatyczna oraz odwodnieniowa. Na całej długości droga będzie oświetlona, z chodnikiem (odcinkami dwustronnym) oraz ze ścieżką rowerową.

Miasto jest jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu na nadzór budowlany tej inwestycji. Wykonawcę tego zadania poznamy po 10 lipca br.

Warto przypomnieć, że na realizację inwestycji o nazwie „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez budowę drugiego etapu Alei Św. Wojciecha wraz z budową skrzyżowania typu rondo” miasto pozyskało środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 65 procent kosztów kwalifikowalnych.

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Miał prowadzić narkotykowy biznes wraz ze swoją matką

Ursynowscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca warszawskiego Bemowa podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków psychoaktywnych. Mężczyzna miał prowadzić biznes wraz ze...

POWIAT. W Strzegowie na “siódemce” zderzyły się dwa auta osobowe – dwie osoby w szpitalu

Dziś około godziny 16:33 na ul. Wyzwolenia w Strzegowie zderzyły się dwa auta osobowe. Jak informuje kpt Jacek Dryll rzecznik...

Zamknij