POWIAT. Jest dofinansowanie na drogę Dębsk – Kitki – Szumsk

W środę 8 lipca w Ciechanowie została podpisana przez starostwo umowa o wsparciu ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na drogę Dębsk – Kitki – Szumsk według, której powiat otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tyś zł. Szacunkowy koszt inwestycji zaś ma wynieść prawie 300 tyś.

Umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą „ Przebudowa drogi powiatowej Nr 2314W Dębsk – Kitki – Szumsk na odcinku od km 2+045,00 do km 2+995,00” podpisali Adam Struzik i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – Wiesław Mariusz Raboszuk oraz przedstawiciele Powiatu Mławskiego reprezentowanego przez Starostę Mławskiego Jerzego Rakowskiego i Wicestarostę Zbigniewa Markiewicz przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Mławskiego Elżbiety Kowalskiej.

Dzięki temu Powiat Mławski na realizację powyższej inwestycji uzyskał dotację ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 000,00 zł. Udział własny powiatu w realizacji zadania to kwota 199 999,52 zł. Szacunkowa wartość zadania zaś wyniesie 299 999,52 zł.

W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia żwirowa na odcinku o długości 950 m i szerokości 5,50 m. Realizacja inwestycji umożliwi mieszkańcom z terenu Gminy Szydłowo a w szczególności ze wsi Dębsk, Wola Dębska i Budy Garlińskie swobodniejszy dojazd do gruntów rolnych i gospodarstw.

Źródło i fot. Powiat Mławski

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Nowi mieszkańcy w warszawskim ZOO

W Warszawskim ZOO co chwila pojawiają się nowo narodzone zwierzęta. Tylko od początku 2020 r. na świat przyszło 251 maluchów....

Zamknij