MŁAWA. Uroczysty apel z okazji Święta Policji w mławskiej komendzie.

Mławscy policjanci uczcili dziś 101 rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej oraz 95 rocznicę służby kobiet w Policji. Z uwagi na trwającą epidemię, apel miał charakter kameralny, z zachowaniem środków ostrożności. Wśród 43 awansowanych na wyższe stopnie policjantów, było 12 nowych funkcjonariuszy, którzy odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Mławie rozkazy o mianowaniu do stopnia starszego posterunkowego.

Dziś, w samo południe, na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Mławie, odbył się uroczysty apel z  okazji Święta Policji. W zgodnej z ceremoniałem uroczystość, uczestniczyli policjanci i pracownicy mławskiej komendy Policji. Po podniesieniu Flagi Państwowej na maszt oraz odegraniu Hymnu RP, modlitwę w intencji policyjnej rodziny, w imieniu Ks. Kapelana Kazimierza Ziółkowskiego,  wygłosił ks. Jacek Marciniak. Podkreślił społeczną misję, jaką jest służba  policjanta, strzegącego godności i bezpieczeństwa obywateli.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Mławie odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Michała Ledziona, skierowany do policjantek, policjantów oraz pracowników Policji. Życzył, by każdy dzień służby i pracy przynosił osobistą i zawodową satysfakcję a działania spotykały się z ludzką życzliwością i przychylnością. Do życzeń Komendanta Wojewódzkiego Policji odniósł się także, w krótkim przemówieniu insp. Artur Ryfiński, mówiąc że jest dumny widząc szeregi młodych, pełnych zaangażowania  policjantów – „ Jestem dumny, że mogę pełnić z Wami służbę.”

Podczas kolejnej części uroczystości, Komendant Powiatowy Policji w Mławie wraz z Zastępcą podinsp. Krzysztofem Hincmanem, wręczył awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Bohaterami tego dnia, byli również policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby wspierające działania Policji. Odczytano informację o nadaniu medali i odznaczeń. „Medalem złotym”  za długoletnią służbę została odznaczona – Elżbieta Susek. „Medalem srebrnym” za  długoletnią służbę odznaczono st.asp. Magdalenę Cieślak. Srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał podinsp. Piotr Ostrowski, brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał kom. Piotr Paluszak. „Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji” zostali uhonorowani Pani Iwona Teresa Godlewska oraz st. bryg. Jarosław Kuciński. Medale i odznaczenia będą  wręczone w innym terminie.

Bezpośrednio po uroczystym apelu, Komendant Powiatowy Policji w Mławie wraz z zastępcą złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową pierwszego Komendanta Policji Państwowej w Mławie, bohatera wojennego – kom. Apoloniusza Strzeleckiego. Odwiedził także grób i obelisk kom. Strzeleckiego.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Komunikat mławskiego sanepidu na dzień 24 lipca w sprawie koronawirusa

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 24.07.2020r . przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z...

Zamknij