WARSZAWA. Wkrótce zakończenie budowy 215 mieszkań

Do 30 listopada powinna zakończyć się inwestycja TBS Północ budowy dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Radzymińskiej. To część miejskiego programu budownictwa społecznego na wynajem.

W ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne, wielorodzinne o zróżnicowanej wysokości. Powstaje 215 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 8 812,03 m², w tym jeden lokal pieczy zastępczej  o powierzchni ok. 250 m2. Do dyspozycji mieszkańców będzie 128 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 42 miejsca na parkingu naziemnym.

Plany inwestycyjne zakładają przeznaczenie parterów na lokale usługowe.  W dwóch budynkach powstanie łącznie 6 lokali.

Miesiąc przed terminem

Choć planowany termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to 30 listopada 2020 roku, to Ratusz liczy na szybsze zakończenie inwestycji. Aktualne zaawansowanie prac w stosunku do założonego harmonogramu wynosi co najmniej jeden miesiąc.

W najbliższym miesiącach zaplanowano wykończenia pozostałych 15 proc. mieszkań, malowanie klatek schodowych, montaż pochwytów na dwóch klatkach schodowych, oznakowanie garażu i mieszkań, montaż przęseł ogrodzeniowych, nasadzenia zieleni oraz wykonanie elementów małej architektury oraz uruchomienie systemów instalacji elektrycznej i sanitarnych.

– Inwestycja przy ul. Radzymińskiej jest kolejną w tym roku, jaka wpisuje się w szeroki program mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu – mów Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 Program mieszkań o umiarkowanym czynszu

Powstające budynki mieszkalne przy ul. Radzymińskiej są efektem realizacji „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy” i wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

Niedawno miasto uzyskało prawo do użytkowania 98 mieszkań, z czego 85 przy ul. Skaryszewskiej 3, a 13 w zabytkowej kamienicy przy ul. Łomżyńskiej 26.

Jeszcze w tym roku oddane zostaną do użytkowania inwestycje mieszkaniowego budownictwa społecznego, w ramach których powstanie 478 mieszkań w dzielnicach Targówek (przy ul. Odrowąża), Praga-Południe (Targowa/Skaryszewska), Praga-Północ (Łomżyńska) i Wawer (Bambusowa).

Karolina Gałecka

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Jak dbać o zdrowie stosując dietę i aktywność fizyczną, czyli z seniorami o zdrowiu i bezpieczeństwie

Dzienny Dom Senior+ w Mławie wznowił cykl warsztatów edukacyjnych dla seniorów, dotyczących profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa. W piątek 3 lipca...

MŁAWA. Trwa akcja bezpłatnego czipowania psów z terenu Mławy

Z bezpłatnej usługi elektronicznego oznakowania zwierzęcia można skorzystać w M-WET Przychodni Weterynaryjnej Mariusz Tomasz Murawski przy ulicy Rynkowej 18 w...

Zamknij