MŁAWA. Przedstawiciele samorządów Mławy, Strzegowa, Szydłowa i Stupska w Belwederze

W czwartek 30 lipca w Belwederze przedstawiciele 68 samorządów,  w których toczyły się walki z bolszewikami podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy tablice upamiętniające tamte wydarzenia.  To była druga część uroczystości, gdyż wcześniej 10 czerwca  takie tablice otrzymało w Sulejówku 23 miejscowości.

W naszym powiecie tablice przypadły miejscowości Mdzewo w imieniu społeczności odebrał ją z-ca wójta Strzegowo Krzysztof Adamczyk. Poza tym pamiątka ta trafi do Szydłowa, którą z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał wójt Szydłowa Wiesław Boczkowski. Dla Konopek natomiast odbierał ją wójt Gminy Stupsk Jacek Świderski. Mława także otrzymała wspomnianą tablicę i tu prezydent przekazał ją na ręce burmistrza  Mławy Sławomira Kowalewskiego.

Retransmisja poniżej

Tablice „miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku” prezydent RP ufundował dla przedstawiciele miejscowości, w których przed stu laty toczyły się walki związane z obroną Polski i Warszawy w 1920 roku.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Więcej miejsc w Aquasferze

Kolejne zmiany dotyczące możliwości korzystania z największej olsztyńskiej pływalni. Od środy (29 lipca) może z niej korzystać znacznie więcej osób....

Zamknij