MŁAWA. Przedstawiciele samorządów Mławy, Strzegowa, Szydłowa i Stupska w Belwederze

W czwartek 30 lipca w Belwederze przedstawiciele 68 samorządów,  w których toczyły się walki z bolszewikami podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy tablice upamiętniające tamte wydarzenia.  To była druga część uroczystości, gdyż wcześniej 10 czerwca  takie tablice otrzymało w Sulejówku 23 miejscowości.

W naszym powiecie tablice przypadły miejscowości Mdzewo w imieniu społeczności odebrał ją z-ca wójta Strzegowo Krzysztof Adamczyk. Poza tym pamiątka ta trafi do Szydłowa, którą z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał wójt Szydłowa Wiesław Boczkowski. Dla Konopek natomiast odbierał ją wójt Gminy Stupsk Jacek Świderski. Mława także otrzymała wspomnianą tablicę i tu prezydent przekazał ją na ręce burmistrza  Mławy Sławomira Kowalewskiego.

Retransmisja poniżej

Tablice „miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku” prezydent RP ufundował dla przedstawiciele miejscowości, w których przed stu laty toczyły się walki związane z obroną Polski i Warszawy w 1920 roku.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Więcej miejsc w Aquasferze

Kolejne zmiany dotyczące możliwości korzystania z największej olsztyńskiej pływalni. Od środy (29 lipca) może z niej korzystać znacznie więcej osób....

Zamknij