WARSZAWA. Tramwaj na Kasprzaka – rusza przetarg na budowę!

Wkrótce budowa nowej trasy tramwajowej. Ratusz ogłosił przetarg na prace budowlane. Oznacza to szybką podróż z nowych osiedli na Woli do centrum.

Tramwaj pozwoli kilku tysiącom nowych mieszkańców Woli na szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum Warszawy.

Jaka będzie nowa trasa na Kasprzaka?

Na 2,3 km trasy między Wolską a Skierniewicką zbudowane zostaną nowe tory. Istniejące tory o długości ok. 1,2 km Wolskiej i Kasprzaka zostaną zmodernizowane. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona.

Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż Kasprzaka będzie mogła się łączyć z dwoma innymi w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.

Jak długo potrwa budowa?

Budowa nowej trasy tramwajowej zostanie zakończona w 2023 roku. Wykonawca na zrealizowanie robót budowlanych będzie miał 20 miesięcy. Do tego czasu nie będą wliczane 3-miesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Ale jeśli pogoda na to pozwoli, wykonawca będzie miał możliwość realizacji robót również w tym okresie.

Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie blisko 196 mln zł netto. Częścią inwestycji jest też przebudowa infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Najważniejsze informacje o nowej trasie

nowe tory: 2,3 km

tory modernizowane: 1,2 km

nowe perony: 6

modernizowane perony: 4

szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł netto

czas robót budowlanych: 20 miesięcy

Największe inwestycje tramwajowe w Polsce

Miasto realizuje największy w Polsce program inwestycji tramwajowych od ponad pół wieku. Pracuje m.in. nad trasą do Wilanowa i do Winnicy, gdzie już zamontowane zostały pierwsze szyny. Ratusz przygotowuje budowę nowej zajezdni na Annopolu. Warszawa zyska także nawet 213 nowych tramwajów, na które podpisaliśmy umowę w czerwcu 2019.

Karolina Gałecka

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Obradowało Stowarzyszenie “Szesnastka” – Wkrótce kluczowe decyzje co do przebiegu trasy na Mazurach.

Informacja o postępie prac związanych z przebudową drogi krajowej nr 16 było jednym z ważniejszych elementów piątkowego (31 lipca) posiedzenia....

Powiat. W Woli Kanigowskiej pożar kombajnu

Dziś około godziny 17:43 w Woli Kanigowskiej w kierunku Czarnocinka palił się kombajn na polu. Jak podaje kpt. Jacek Dryll...

Zamknij