WARSZAWA. Darmowe taxi dla powstańców

Z dziesięciu bezpłatnych kursów taksówką miesięcznie mogą skorzystać uczestnicy Powstania Warszawskiego, co ułatwia im poruszanie się po mieście.

Od listopada 2018 roku Warszawa umożliwiła powstańcom korzystanie z bezpłatnych przejazdów taksówkami. W pierwszym roku obowiązywania usługi były to cztery przejazdy miesięcznie, aktualny limit bezpłatnych przejazdów to dziesięć kursów w miesiącu. Obecnie wydane karty taxi dla powstańców obowiązują do listopada 2020 roku. Limit dziesięciu miesięcznie kursów jest bezpłatny w granicach Warszawy, do 30 km przejazdu w jedną stronę. Z bezpłatnej taksówki można skorzystać w godzinach 6.00-22.00. Usługa jest świadczona przez WAWA Taxi.

170 tys. przejechanych km

Łącznie zostało wydanych ponad 1,8 tys. kart, które trafiły zarówno do powstańców mieszkających w Warszawie, jak w Polsce i na świecie. Karty były wysyłane do wszystkich powstańców, którzy są zarejestrowani w bazie Muzeum Powstania Warszawskiego. Od listopada 2018 roku do listopada 2019 roku na realizację usługi zaplanowano 1 mln zł z budżetu miasta, a z przejazdów taksówkami skorzystało 659 powstańców, którzy przejechali łącznie 170 tys. km. Taką samą kwotę, tj. 1 mln zł, zaplanowano na okres od grudnia 2019 roku do listopada 2020 roku.

Aktualnie, z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, z usługi korzysta średniomiesięcznie około 200 powstańców.

W tym roku powstańcy bez limitu przejazdów mogą korzystać z usług przewozowych na uroczystości związane z 76. rocznicą Powstania Warszawskiego.

 Jak zamówić przejazd

Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem infolinii WAWA Taxi tel. 22 333 44 44. Pasażer, który zamawia taksówkę musi podać numer karty w celu weryfikacji uprawnień i liczby przejazdów w miesiącu. Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam powstaniec, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia – w każdym przypadku należy podać numer karty taxi w celu weryfikacji uprawnień.

Przy składaniu zamówienia pobierany jest przez centralę numer telefonu komórkowego do pasażera, któremu wysyłana jest  informacja jaki samochód będzie realizował zamówienie. W wiadomości podany jest również numer boczny taksówki.

W przypadku braku telefonu komórkowego, zamawiający powinien czekać na taksówkę o ustalonej godzinie oraz pod adresem wskazanym podczas zamawiania kursu. Kierowca po dotarciu na miejsce, będzie czekał na pasażera przez około 15 minut.

Dowóz zakupów taksówką w okresie epidemii

Powstańcy mogą również skorzystać z dowozu zakupów za pośrednictwem WAWA Taxi. Kierowcy dostarczają zakupy zamówione w konkretnym sklepie lub realizują zakupy zgodnie z przygotowaną przez Powstańca listą. Jeżeli jest to zlecenie realizacji zakupów i dostawy, to operator przyjmuje zlecenie odnotowując numer telefonu Powstańca i adres dostawy. Następnie kierowca, który podejmie zlecenie, kontaktuje się z Zamawiającym i telefonicznie przyjmuje listę zakupów do realizacji. Dalsze ustalenia odbywają się bezpośrednio pomiędzy zamawiającym a kierowcą. Płatność za kurs odbywa się analogicznie jak do tej pory. Kierowca za dowóz zakupów ściąga z karty opłatę tak jak za przejazd z pasażerem.

Rozliczenie wydatków na zakupy odbywa się gotówką lub kartą płatniczą na miejscu u Klienta. Zakupy najczęściej będą realizowane w małych (lokalnych) sklepach. Lista zakupów może dotyczyć jedynie artykułów powszechnie dostępnych.

Karta Powstańca
Uczestnicy Powstania Warszawskiego są uprawnieni do darmowego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Parkingowa Karta Powstańca wydawana jest bezpłatnie, w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120, w pokoju 10, w godz. 8.00-14.30. Telefon kontaktowy: (22) 55 89 283.

Karolina Gałecka

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
GDAŃSK. Prezydent Gdańska zaprasza szefa MON do kolejnej wspólnej organizacji obchodów na Westerplatte

Prezydent Gdańska zaprasza szefa MON do kolejnej wspólnej organizacji obchodów na Westerplatte Prezydent Gdańska pisze list do Ministra Obrony Narodowej...

CIECHANÓW. Powstał parking przy ul. Hallera

Zakończyły się prace związane z budową parkingu przy ul. Hallera. W ramach inwestycji wykonanych zostało 13 miejsc postojowych (w tym...

Zamknij