CIECHANÓW. Kampania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie zainaugurowali kampanię „Kierowco!!! Nie polujemy na zebrach!!! Od rana w rejonie przejść dla pieszych uczniowie wraz z policjantami zwracali uwagę kierowcom aby szczególnie w tym miejscu zachować ostrożność.

Policjanci wspólnie z dziećmi wyszli w rejon przejścia dla pieszych, które codziennie pokonują w drodze do szkoły i w drodze do domu. Poprzez transparenty z hasłami Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!! docieraliśmy do świadomości kierowców, że jest to miejsce bezpiecznego przejścia przez jezdnię.
Piesi są najbardziej zagrożoną grupa uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna cześć takich wypadków ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

Na kolejne dni zaplanowano przeprowadzenie kampanii  w rejonie placówek oświatowych na terenie całego powiatu ciechanowskiego.

podkom. Ewa Brzezińska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Odpowie za bezpodstawne wezwanie Policji

Mławscy policjanci w niedziele w nocy zatrzymali do kontroli hondę, którą poruszało się czterech młodych mężczyzn. Jeden z nich, by...

Zamknij