CIECHANÓW. Pierwszy Ciechanowski Piknik Naukowy

W najbliższy piątek i sobotę (11 i 12 września) w Parku Nauki Torus odbędzie się dwudniowy piknik naukowy dla dzieci i młodzieży. Pierwszy w mieście festiwal nauki będzie obfitował w wykłady, lekcje i warsztaty przybliżające nauki ścisłe i humanistyczne. Dostępna będzie też strefa stanowisk edukacyjnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

O tym, że nauka przez zabawę jest najprzyjemniejszą formą zdobywania wiedzy i umiejętności przekonało się już ponad 16 tys. zwiedzających interaktywne ekspozycje Park Nauki Torus. W najbliższy weekend kolejna okazja dla wszystkich ciekawych świata i chętnych do nauki dzieci, aby twórczo i pożytecznie spędzić czas w mieście. 2-dniowy I Ciechanowski Piknik Naukowy odbędzie się w budynku Parku Nauki Torus.

Sercem festiwalu będzie strefa stanowisk edukacyjnych, które rozlokowane zostaną wokół wieży ciśnień. Wśród nich m.in. filmy „Kosmiczna podróż” i „Dinozaury” do obejrzenia w wirtualnej rzeczywistości, możliwość drukowania i skanowania w 3D, robotyka, stanowisko o odnawialnych źródłach energii oraz eksperymenty chemiczne.

Program pikniku został opracowany przez doświadczonych wykładowców i popularyzatorów nauki, którzy współpracowali z najmłodszymi mieszkańcami Ciechanowa w ramach Dziecięcej Akademii Naukowych Inspiracji oraz przez pracowników Parku Nauki Torus.

Tematyka z pewnością zaspokoi ciekawość zarówno umysłów ścisłych, jak i humanistów. W piątek odbędzie się otwarty wykład o starożytnej Grecji i Rzymie (godz. 15.00), w sobotę o godz.12.00 – widowiskowy pokaz chemiczny, a o godz.15.00 wykład „Cztery żywioły – zjawiska znane i nieznane”. W piątek o godz. 13.00 i 16.00 oraz w sobotę o godz. 11.00, 13.00, 16.00 odbędzie się łącznie 15 warsztatów.

Chętni do nauki przez własne doświadczenia będą mogli dowiedzieć się, jak zbudować robota i jak pomagają nam roboty. Uczestnicy zajęć zyskają wiedzę o elektryczności i ekologicznych pojazdach. Będą także zajęcia dla miłośników ekologii.

Otwarcie pikniku odbędzie się w piątek 11 września o godz. 12.00. Pełen wykaz godzin lekcji i warsztatów znajduje się na stronie internetowej https://www.pozytywniehistoryczni.pl/piknik-naukowy.

Lekcje będą odbywały się w 3 salach – niebieskiej, zielonej i żółtej. Liczba osób na zajęciach jest ograniczona do 10. Zapisy na lekcje odbywają się piątek i sobotę w recepcji Parku Nauki Torus.

W związku z wprowadzonymi przez rząd i służby sanitarne obostrzeniami osoby wchodzące na teren pikniku zobowiązane są nosić maseczki ochronne lub przyłbice. Na imprezie obowiązywały będą przepisy sanitarne. Stanowiska i przedmioty wykorzystywane podczas pokazów będą regularnie dezynfekowane.

W trakcie pikniku ze zwiedzania wyłączona będzie wystawa stała. Na terenie Parku Nauki Torus w piątki (w godz. 12.00 – 22.00) i soboty (w godz. 11.00 – 21.00) otwarta jest Cafe Pitagoras, serwująca zdrowe menu dla dzieci.

Projekt został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. Wyłudzali pieniądze od seniorów – trafili do aresztu

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w wyłudzaniu pieniędzy metodą „na policjanta”. W...

MAZOWSZE. 60 nowych terytorialsów w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady OT

Wczoraj 60 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Przez kolejne trzy lata będą szkolić się w pododdziałach...

Zamknij