CIECHANÓW. Sprzątanie świata w Ciechanowie

Tegoroczna ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata” odbędzie w dniach 18 – 20 września 2020 r. pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W Ciechanowie do akcji przyłączają się szkoły i przedszkola. Ratusz zachęca do wzięcia udziału również mieszkańców i udostępnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki.

„Sprzątanie świata” stało się już tradycją. Akcja odbywa się zawsze w trzecim tygodniu września. W tym roku odbędzie się w piątek (18-go), sobotę (19-go) oraz niedzielę (20-go) września. W Ciechanowie do tej inicjatywy, mającej na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska oraz promowanie postaw proekologicznych, każdego roku włącza się ratusz oraz placówki edukacyjne.

W tym roku także indywidualni mieszkańcy mogą liczyć na zachętę do przyłączenia się do wspólnego sprzątania – miasto zapewnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki do higienicznego zbierania odpadów.

Zainteresowani udziałem w akcji mogą je odebrać w Urzędzie Miasta Ciechanów w Wydziale Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska (Referat Gospodarki Odpadami, pok. nr 21, w godzinach pracy urzędu od 8.00 do 16.00).

Posprzątać można swoje najbliższe otoczenie, okolicę lub każde inne miejsce, gdzie porzucone są odpady. W tym roku z uwagi panującą pandemię COVID-19 uczestnicy akcji powinni stosować się do obowiązujących wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

O miejscu oraz liczbie przygotowanych do odbioru worków z odpadami należy poinformować  pracowników Referatu Gospodarki Odpadami (nr telefonu 23 674 92 89). W celu sprawnego odebrania zgromadzonych worków, należy ustawiać je w widocznych i łatwo dostępnych miejscach, np. w pobliżu koszy ulicznych.

Zgromadzone w trakcie akcji odpady zostaną odebrane przez pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie.

Sprzątanie świata to międzynarodowa  kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem Akcji jest promowanie właściwego postępowania z odpadami, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Szczegóły dotyczące akcji w Polsce dostępne są na stronie internetowej www.naszaziemia.pl. W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Odpadami, pod nr telefonu  23 674 92 89.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Złodziej posłużył się kartą płatniczą kilkanaście razy. Policja publikuje nagranie

Wydział Kryminalny mławskiej policji prowadzi czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z konta mieszkanki Mławy. Sprawca posłużył się jej kartą płatniczą...

Zamknij