Mławscy rekonstruktorzy zagrali w Kierzbuniu

W niedzielę 20 września w stadninie koni w Kierzbuniu (pow. olsztyński) odbył się Rajd Konny ku pamięci Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Była to już jego piąta edycja, w której wystąpiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy.

Mławianie zagrali w inscenizacji potyczki partyzanckiej i szarży ułańskiej w Kierzbuniu wcielając się też w role historycznych mieszkańców miejscowości.

– Było to też dla nas coś nowego, nowe wyzwanie,  gdyż ubraliśmy się w nowe dla nas stroje, stroje z tamtej epoki ale mieszkańców Warmii i Mazur. Są one nieco inne niż te, w których dotychczas występowaliśmy i do tego musieliśmy się szybko  przygotować do inscenizacji – mówi Dariusz Tadrzyński członek zarządu i koordynator GRHLC Mława.

Występ odbył się w ramach V Rajdu Konnego Łupaszki zorganizowanego przez Fundację Stadniny Koni Kierzbuń i Burmistrza Biskupca.

Jak podkreśla Dariusz Tadrzyński grupa z Mławy wyróżniała się spośród innych rekonstruktorów, którzy przybyli na wspomniane wydarzenie.

– Jako jedyni posiadaliśmy jednolite koszulki rekonstruktorów – z nadrukowanym logotypem grupy i nazwą miasta. Zwrócili na to uwagę zarówno tamtejsi mieszkańcy, jak i członkowie innych grup rekonstruktorskich. Nasz występ znalazł też uznanie wśród mieszkańców i organizatorów, gdyż już dostaliśmy zaproszenie na przyszłoroczną rekonstrukcję w Kierzbuniu

W czasie dwudniowej imprezy publiczność mogła oglądać też zawody kawaleryjskie i pokazy oraz wystawę sprzętu wojskowego i broni pochodzącej z okresu II wojny światowej.

 

 

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Policjanci rozdawali odblaski przy przejściach dla pieszych

Dziś od rana, mławscy policjanci rozdawali odblaski przy przejściach dla pieszych, prowadzili zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami. Uświadamiali, jak ważna...

Zamknij