Mławscy rekonstruktorzy zagrali w Kierzbuniu

W niedzielę 20 września w stadninie koni w Kierzbuniu (pow. olsztyński) odbył się Rajd Konny ku pamięci Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Była to już jego piąta edycja, w której wystąpiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy.

Mławianie zagrali w inscenizacji potyczki partyzanckiej i szarży ułańskiej w Kierzbuniu wcielając się też w role historycznych mieszkańców miejscowości.

– Było to też dla nas coś nowego, nowe wyzwanie,  gdyż ubraliśmy się w nowe dla nas stroje, stroje z tamtej epoki ale mieszkańców Warmii i Mazur. Są one nieco inne niż te, w których dotychczas występowaliśmy i do tego musieliśmy się szybko  przygotować do inscenizacji – mówi Dariusz Tadrzyński członek zarządu i koordynator GRHLC Mława.

Występ odbył się w ramach V Rajdu Konnego Łupaszki zorganizowanego przez Fundację Stadniny Koni Kierzbuń i Burmistrza Biskupca.

Jak podkreśla Dariusz Tadrzyński grupa z Mławy wyróżniała się spośród innych rekonstruktorów, którzy przybyli na wspomniane wydarzenie.

– Jako jedyni posiadaliśmy jednolite koszulki rekonstruktorów – z nadrukowanym logotypem grupy i nazwą miasta. Zwrócili na to uwagę zarówno tamtejsi mieszkańcy, jak i członkowie innych grup rekonstruktorskich. Nasz występ znalazł też uznanie wśród mieszkańców i organizatorów, gdyż już dostaliśmy zaproszenie na przyszłoroczną rekonstrukcję w Kierzbuniu

W czasie dwudniowej imprezy publiczność mogła oglądać też zawody kawaleryjskie i pokazy oraz wystawę sprzętu wojskowego i broni pochodzącej z okresu II wojny światowej.

 

 

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Policjanci rozdawali odblaski przy przejściach dla pieszych

Dziś od rana, mławscy policjanci rozdawali odblaski przy przejściach dla pieszych, prowadzili zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami. Uświadamiali, jak ważna...

Zamknij