POWIAT. Mężczyźni lepsi w skakance, kobiety dotrzymywały kroku we wbijaniu gwoździ, czyli I Spartakiada KGW

W niedzielne popołudnie 27 września w Otoczni Starej ,w bardzo wymyślnych konkurencjach, zmierzyło się 10 Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Mławskiego. Wszyscy bawili się przednio, gdy mężczyźni okazali się lepsi od pań w skakaniu na skakance w gumakach, a kobiety nie ustępowały panom w wbijaniu gwoździ.

Nie były to jednak jedyne konkurencje wymyślone przez organizatora tj. Koło Gospodyń Wiejskich z Otoczni Starej “Na szpilkach”. A trzeba było wykazać się w nich nie tylko zręcznością, celnością ale i sprawnością. W sumie 12 konkurencji, a wśród nich było przejście w jak najszybszym czasie w szpilkach po desce, rzut gumakiem na odległość. A także wspomniane już wcześniej konkurencje skoków na skakance, gdzie ważna była liczba wykonanych skoków w gumakach przez 30 sekund i wbicie 3 gwoździ na czas. Należało się wykazać celnością w rzutach ziemniakiem do wiaderka i w zbiciu ziemniakiem butelek z ławki. Umiejętność posługiwania się ręczną piłą do cięcia drzewa gospodarze sprawdzili w konkurencji cięcie „moja – twoja” na czas. Panie popisywały się umiejętnością ubicia 3 białek na czas. Dużo śmiechu wywołał przejazd slalomem na taczce na czas. Nie zabrakło skoków w workach, a dużo sprytu wymagał przejazd nartami w trójkę. Panie zmierzyły się też w przeciąganiu liny.

Drużyny w poszczególnych konkurencja otrzymywały  punkty za 1,2 lub 3 miejsce. Za pierwszą lokatę było można otrzymać 10 punktów. W ten sposób po wszystkich konkurencjach wyłonione zostały 3 najlepsze KGW.

I miejsce – KGW „Na Szpilkach” Stara Otocznia (gm. Wiśniewo) – 90 pkt,

II miejsce – ex aequo  KGW w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo) – 75 pkt

oraz KGW w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo) – 75 pkt,

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Stare Kosiny (gm. Wiśniewo) – 60 pkt.

Nagrodzeni jednak zostali wszyscy uczestnicy I Spartakiady KGW z terenu Powiatu Mławskiego. Dyplomy, książki kucharskie oraz gadżety Powiatu Mławskiego, wśród których znalazły się zestawy do grilla wręczali posłanka Anna Cicholska, Starosta Powiatu Mławskiego Jerzy Rakowski i w-ce Starosta Powiatu Mławskiego Zbigniew Markiewicz oraz wójt Gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak.

Jak mówili uczestnicy nie było najważniejsze to kto wygra tylko dobra zabawa. Mimo złej pogody organizatorom udało się właściwie wszystko. Stworzyli wspaniałą atmosferę i wszyscy czuli się ze sobą dobrze. Dopisywały humory, było po prostu wesoło. Nie brakowało emocji podczas zmagań. Członkowie poszczególnych KGW dali z siebie wszystko, a w konkurencjach brały udział zarówno Panie, jak i Panowie. Oprawę muzyczną, od której nogi same niosły do tańca zapewnił Zespół AWERS.

Należy też dodać, że wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich na tej spartakiadzie wystawiły nie tylko drużyny do zmagań, ale przygotowały swoje stoiska, gdzie można było poczęstować się smakołykami przez nie przygotowanymi. A W I SPARTAKIADZIE KGW wzięły udział

  1. Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Otoczni “Na Szpilkach” (gm. Wiśniewo) jako Organizator i Gospodarz imprezy
  1. Koło Gospodyń Wiejskich Stare Kosiny (gm. Wiśniewo)
  2. Koło Gospodyń Wiejskich w Kuklinie “Wesołe Babki” (gm. Wieczfnia Kościelna)
  3. Koło Gospodyń Wiejskich w Turzy Wielkiej (gm. Lipowiec Kościelny)
  4. Koło Gospodyń Wiejskich w Radzanowie n/Wkrą “Aktywne Kobiety” (gm. Radzanów)
  5. Koło Gospodyń Wiejskich “Józefinki” w Józefowie (gm. Radzanów)
  6. Koło Gospodyń Wiejskich “Glinkowianie” w Zgliczyn-Glinki (gm. Radzanów)
  7. Koło Gospodyń Wiejskich w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo)
  8. Koło Gospodyń Wiejskich w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo)
  9. Koło Gospodyń Wiejskich „Czarnocin” w Czarnocinie (gm. Strzegowo)

Na koniec szefowa KGW „Na Szpilkach” Stara Otocznia zwróciła się do zebranych z prośbą, aby SPARTAKIADY KGW z terenu Powiatu Mławskiego były imprezami cyklicznymi, organizowanymi co roku przez kolejne KGW z Naszego Powiatu. Podczas wręczania nagród padła nawet deklaracja ze strony KGW w Mdzewku “Czar Par” (gm. Strzegowo) oraz KGW w Syberii “Syberianki” (gm. Strzegowo) – zdobywców II miejsca w I SPARTAKIADZIE KGW, że podejmą się organizacji kolejnej SPARTAKIADY na terenie gminy Strzegowo.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
previous arrow
next arrow

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE|

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Trwają zapisy na kursy językowe dofinansowane przez UE

Do 16 października można zapisywać się na bezpłatne kursy językowe. W ramach projektu „Moje kompetencje – mój sukces”, którego partnerem...

Zamknij