MŁAWA. Odblaskowi superbohaterowie – nowy projekt mławskiej policji dla najmłodszych

Dziś, podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, mławska policja rusza z nową akcją profilaktyczną, adresowaną do najmłodszych. Działania mają na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszych na drodze, promocję używania elementów odblaskowych oraz aktywny udział najmłodszych, dbających o bezpieczeństwo własne i innych – tak jak czynią to „superbohaterowie”. Działania promuje spot nagrany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach.

Pomimo wielu działań prewencyjnych, wciąż dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych mieszkańców powiatu mławskiego. I semestr nowego roku szkolnego, to dobry czas by zrealizować nowe działania profilaktyczne, angażujące najmłodszych mieszkańców pow. mławskiego do poprawy bezpieczeństwa na drodze –  tak by w czasie jesienno- zimowym, dzieci wyposażone były nie tylko w wiedzę o zasadach ruchu drogowego ale przede wszystkim świadomość zagrożeń i tego, że mogą aktywnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa na drodze – tak własnego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Istotnym jest, by uczniowie, biorący udział w działaniach profilaktycznych, organizowanych przez policję, poczuli się za bezpieczeństwo odpowiedzialni – niczym prawdziwi superbohaterowie. Gadżetem akcji jest ODBLASK. Mały i niepozorny, a tak naprawdę mogący uratować życie.  Codziennym Superbohaterem może być zatem każdy – nosząc elementy odblaskowe, podarowując je kolegom, przestrzegając przepisów ruchu drogowego.    Akcję promują rysunkowe postaci – Julka i Janek – stworzone specjalnie na potrzeby działań profilaktycznych. Finałem działań, będzie konkurs plastyczny z nagrodami. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się  na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mławska policja, w ramach działań edukacyjnych, przygotowała specjalne prezentacje multimedialne, które zostaną udostępnione szkołom oraz wykorzystywane podczas spotkań z uczniami. Działania policji promuje spot, autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Morawach, który zdobył pierwsze miejsce w III edycji konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. W tegorocznej akcji, wracamy do tego wyjątkowego nagrania, by spot obejrzało jak najwięcej osób. Udostępniony został na stronach internetowych mławskiej policji oraz stronie Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Działania profilaktyczne, do których policja zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z Mławy i powiatu potrwają do końca tego roku. Akcji patronuje Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Działania wspiera Miejski Dom Kultury w Mławie.

KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. NIK. Administracja publiczna radziła sobie z wprowadzeniem RODO w sposób zadowalający

Po dwuletnim okresie przejściowym, 25 maja 2018 r. zaczęły obowiązywać w Polsce przepisy dotyczące RODO, czyli ochrony danych osobowych. Z doniesień medialnych wynikało, że...

CIECHANÓW. Kolejne instalacje paneli fotowoltaicznych w Ciechanowie

Na terenie miasta zamontowane zostaną kolejne instalacje paneli fotowoltaicznych. 54 gospodarstwa domowe i 2 instytucje publiczne będą mogły produkować prąd...

Zamknij