CIECHANÓW. Kolarze pojadą w Ciechanowie o Mistrzostwo Mazowsza

9 października w Ciechanowie odbędzie się Wyścig Kolarski Mistrzostwa Mazowsza w kryterium ulicznym. W godzinach popołudniowych zawodnicy pojadą ulicami miasta na 2 km pętli trasą: Parkowa – Zielona – Jesionowa – Gostkowska.

W najbliższy piątek kolarze z całej Polski będą rywalizowali w wyścigu o Mistrzostwo Mazowsza w kryterium ulicznym. W okolicach Zamku Książąt Mazowieckich przejedzie około 200 zawodników w wieku od 11 do 60 lat.

Trasa będzie wiodła ulicami Parkową, Zieloną, Jesionową i Gostkowską na pętli o długości 2 km. W zależności od kategorii będzie ona pokonywana kilkukrotnie. W trakcie zawodów ruch na trasie będzie ograniczony. Dla zabezpieczenia wydarzenia na całej pętli, gdzie pojadą kolarze rozstawione zostaną znaki oraz tablice ostrzegawcze i informacyjne. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały będą służby porządkowe organizatora.

Zawody obejmą kategorie: Żak, Żaczka, Młodziczka (5 rund na trasie 2 km), Młodzik, Juniorka Młodsza (8 rund), Junior Młodszy, Juniorka (10 rund), Junior, Amator, Masters, Elita Kobiet (15 rund) oraz Elita Mężczyzn (20 rund).

W rywalizacji będą mogli wziąć udział zawodnicy, którzy posiadają licencję na 2020 r. oraz aktualne badania sportowo-lekarskie. Zgodnie z regulaminem, dostępnym na stronie organizatora, wszyscy uczestnicy są zobowiązani do startu w kaskach tzw. twardych. Zapisy uczestników są możliwe drogą internetową https://akces-sport.pl/zapisy/. Kontakt do Biura Zawodów: biuro@mazowszeteam.pl, tel. 603 615 207.

Odprawa techniczna rozpocznie się o 16.45 w biurze zawodów przy ul. Parkowej. Pierwsze starty odbędą się o godz. 17.00, ostatni jest przewidziany na godz. 19.30. Zawody będą trwały do ok. godz. 21.00.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Kolarski Panorama Warszawa, który prowadzi zawodową grupę „Mazowsze Serce Polski” – aktualnie najlepszą ekipę kolarską w Polsce. Jej kluczowym zawodnikiem jest Daniel Staniszewski – wywodzący się z KKS Ciechanów zawodnik Kadry Narodowej Polski, wielokrotnie nagradzany stypendysta prezydenta miasta, który obecnie m.in. przy wsparciu ratusza przygotowuje się do olimpiady w Tokio.

Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Wsparcia finansowego i organizacyjnego udzielił Urząd Miasta Ciechanów oraz miejska spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Funkcjonariusze uratowali ludzkie życie

W miniony piątek dyżurny ciechanowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie że 17 – latek jest na torach kolejowych i chce popełnić...

Zamknij