CIECHANÓW. Kolarze pojadą w Ciechanowie o Mistrzostwo Mazowsza

9 października w Ciechanowie odbędzie się Wyścig Kolarski Mistrzostwa Mazowsza w kryterium ulicznym. W godzinach popołudniowych zawodnicy pojadą ulicami miasta na 2 km pętli trasą: Parkowa – Zielona – Jesionowa – Gostkowska.

W najbliższy piątek kolarze z całej Polski będą rywalizowali w wyścigu o Mistrzostwo Mazowsza w kryterium ulicznym. W okolicach Zamku Książąt Mazowieckich przejedzie około 200 zawodników w wieku od 11 do 60 lat.

Trasa będzie wiodła ulicami Parkową, Zieloną, Jesionową i Gostkowską na pętli o długości 2 km. W zależności od kategorii będzie ona pokonywana kilkukrotnie. W trakcie zawodów ruch na trasie będzie ograniczony. Dla zabezpieczenia wydarzenia na całej pętli, gdzie pojadą kolarze rozstawione zostaną znaki oraz tablice ostrzegawcze i informacyjne. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały będą służby porządkowe organizatora.

Zawody obejmą kategorie: Żak, Żaczka, Młodziczka (5 rund na trasie 2 km), Młodzik, Juniorka Młodsza (8 rund), Junior Młodszy, Juniorka (10 rund), Junior, Amator, Masters, Elita Kobiet (15 rund) oraz Elita Mężczyzn (20 rund).

W rywalizacji będą mogli wziąć udział zawodnicy, którzy posiadają licencję na 2020 r. oraz aktualne badania sportowo-lekarskie. Zgodnie z regulaminem, dostępnym na stronie organizatora, wszyscy uczestnicy są zobowiązani do startu w kaskach tzw. twardych. Zapisy uczestników są możliwe drogą internetową https://akces-sport.pl/zapisy/. Kontakt do Biura Zawodów: biuro@mazowszeteam.pl, tel. 603 615 207.

Odprawa techniczna rozpocznie się o 16.45 w biurze zawodów przy ul. Parkowej. Pierwsze starty odbędą się o godz. 17.00, ostatni jest przewidziany na godz. 19.30. Zawody będą trwały do ok. godz. 21.00.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Kolarski Panorama Warszawa, który prowadzi zawodową grupę „Mazowsze Serce Polski” – aktualnie najlepszą ekipę kolarską w Polsce. Jej kluczowym zawodnikiem jest Daniel Staniszewski – wywodzący się z KKS Ciechanów zawodnik Kadry Narodowej Polski, wielokrotnie nagradzany stypendysta prezydenta miasta, który obecnie m.in. przy wsparciu ratusza przygotowuje się do olimpiady w Tokio.

Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Wsparcia finansowego i organizacyjnego udzielił Urząd Miasta Ciechanów oraz miejska spółka Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Funkcjonariusze uratowali ludzkie życie

W miniony piątek dyżurny ciechanowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie że 17 – latek jest na torach kolejowych i chce popełnić...

Zamknij