KRAJ. Oferował nielegalne pakiety telewizyjne. Straty nadawców: 1,5 mln zł

Coraz więcej nadawców medialnych oferuje swoje usługi w płatnych pakietach, a to stwarza okazję dla przestępców, którzy nielegalnie przesyłają sygnał do swoich klientów. Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o taki proceder. Straty nadawców mogły z tytułu jego działalności wynieść 1,5 miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprzęt zabezpieczony.

Policjanci wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne udostępnianie sygnału telewizyjnego. W ramach prowadzonej przez siebie sprawy operacyjnej, funkcjonariusze uzyskali informacje na temat tego mężczyzny, a także ustalili miejsce jego pobytu. W jego mieszkaniu na terenie wrocławskiego centrum mundurowi zabezpieczyli urządzenia wraz z oprogramowaniem, które służyły do udostępniania nielegalnego sygnału telewizyjnego. Były to komputery i dekodery, które obsługiwały odbieranie sygnału telewizyjnego i jego dalsze przesyłanie. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że z usług oferowanych przez mężczyznę korzystać mogło ponad 400 osób. Wśród jego klientów były osoby z Polski i z zagranicy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli też sprzęt służący do tego nielegalnego procederu. Okazało się, że mężczyzna konfigurował także dekodery, które służyły później do odbioru sygnału.

Dalsze czynności w tej sprawie wskazały, że straty dwóch dużych nadawców telewizyjnych mogą przy okazji tego przestępstwa wynieść nie mniej niż 1 mln 580 tys. zł. Mężczyzna pakiety telewizyjne oferował na popularnych portalach sprzedażowych. Zarządzał też panelami administracyjnymi, w których dodawał i usuwał swoich klientów.

Zatrzymany 36-letni mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym.

podkom. Wojciech Jabłoński

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Październik miesiącem seniorów

W ramach tegorocznych obchodów święta seniorów Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta rozpoczyna realizację projektu badawczego angażującego mieszkańców, którego celem będzie stworzenie...

Zamknij