CIECHANÓW. Miasto przekazuje kolejne komputery podstawówkom w związku ze zdalną nauką

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych rozpoczęli od dzisiaj naukę zdalną. Miasto pozyskało pieniądze na zakup i już przekazało szkołom 81 komputerów. W najbliższych dniach przekazanych zostanie kolejnych 15 laptopów. Sprzęt został zorganizowany przez ratusz w celu wsparcia pracy nauczycieli i zdalnego nauczania dzieci, w szczególności z rodzin wielodzietnych. W ramach współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego przeprowadzone będą też szkolenia dla dzieci i nauczycieli.

Realizacja podstawy programowej w zmienionych warunkach stanowi problem szczególnie w rodzinach wielodzietnych, gdzie w tym samym czasie zdalnie pracować w domu musi więcej niż dwoje dzieci. Zdalne prowadzenie lekcji jest także wymagające dla nauczycieli – aby móc korzystać z funkcjonalnych i atrakcyjnych, nowoczesnych narzędzi do komunikacji z uczniami muszą mieć dostęp do dobrego sprzętu.

Ratusz do chwili obecnej przekazał miejskim szkołom podstawowym 81 komputerów przenośnych, które posłużą do realizacji zdalnych lekcji. Pozyskane przez miasto środki w formie grantów umożliwiły zapewnienie sprzętu dla uczniów i nauczycieli 6 ciechanowskich podstawówek. Komputery przekazano dyrektorom szkół, którzy rozdysponują je wśród uczniów wedle zdiagnozowanych w placówkach potrzeb.

Łącznie pozyskane środki na ten cel to 199.430,00 zł. Pozwoliły one na zakup 96 komputerów (40 komputerów w ramach pierwszego grantu „Zdalna szkoła”, 41 komputerów przenośnych w ramach grantu „Zdalna szkoła+” oraz w wyniku dodatkowego przetargu zamówiono 15 szt. sprzętu)

– Przygotowywaliśmy się na obecną sytuację w szkołach. Było do przewidzenia, że może wrócić nauka zdalna. Stąd szybkie decyzje, zakup sprzętu i jego przekazanie – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Projekty grantowe „Zdalna Szkoła” oraz „Zdalna Szkoła+”  finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Priorytet I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szybkopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Ciechanów pozyskał także środki na wsparcie zdalnego nauczania w ramach współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego. Wartość całego projektu, na który Mazowsze pozyskało środki z Unii Europejskiej to  35 mln zł, z czego 28 mln to fundusze unijne. W pierwszej kolejności zorganizowane będą szkolenia. W następnej – zakupiony zostanie sprzęt, który trafi do SP Nr 3, SP Nr 4 i SP Nr 5. Szkolenia w formie zdalnej obejmą 4 nauczycieli i 10 uczniów z każdej szkoły biorącej udział w projekcie. W najbliższych dniach szkoły przeprowadzą rekrutację i wyłonią uczestników szkoleń. Sprzęt trafi do szkół w I połowie listopada br. Obecnie trwają czynności zmierzające do podpisania umów na dostawę sprzętu wspomagającego naukę zdalną oraz oprogramowania interaktywnego.

Paulina Rybczyńska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Wahadło na Wybrzeżu Helskim

Prace na praskim wybrzeżu są już zaawansowane. Od wtorku, 27 października, od godz. 10.00 zmieni się organizacja ruchu na fragmencie...

Zamknij