KRAJ. Seryjny włamywacz w areszcie

8 zarzutów, kradzieże oraz włamania, na skutek których powstały straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych usłyszał 27-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Funkcjonariusze zatrzymali go w ubiegłym tygodniu.

Funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy zostali powiadomieni włamaniu do hurtowni i kradzieży samochodu dostawczego. Przestępca dostał się do wnętrza magazynów, skąd dokonał kradzieży saszetki z pieniędzmi oraz kluczyków do ciężarówki. Mężczyznę jadącego ciężarówką zauważyli policjanci i podjęli pościg, w trakcie którego włamywacz uszkodził radiowóz.

Kołobrzescy kryminalni na podstawie analizy sposobu działania sprawcy nie mieli wątpliwości co do tego, kto dokonał tego włamania. Jako sprawcę wytypowali 27-letniego Kołobrzeżanina. Do zatrzymania sprawcy doszło kilka dni po kradzieży ciężarówki.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów i pomieszczeń biurowych wartość strat, jaką wycenili pokrzywdzeni działalnością włamywacza to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 zwiększona o kolejnych 5 lat, ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług

W środę 28 października Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy...

Zamknij