MAZOWSZE. Wydłużony czas na ubieganie się o dofinansowanie budowy ścieżek i infrastruktury rowerowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)

Samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) mają czas do 30 listopada na złożenie wniosków o dofinansowanie projektów na budowę ścieżek i rozwój infrastruktury rowerowej. Projekty będą realizowane na terenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli w Warszawie i w 39 okolicznych gminach. Kwota dostępna w konkursie to ponad 2,2 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają działania proekologiczne, pomagają m.in.: w rozbudowie ścieżek i infrastruktury rowerowej na Mazowszu.  Zwiększenie udziału transportu rowerowego w komunikacji wpływa m.in.: na poprawę jakości powietrza, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, a także na zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa. W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 już po raz kolejny Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła konkurs w tym zakresie. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada br. Projekty będzie można realizować na terenie Warszawy i w 39 gminach z obszaru ZIT.

Na co, ile i dla kogo?

Fundusze europejskie będzie można przeznaczyć na budowę i przebudowę  infrastruktury rowerowej, tak aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z niezmotoryzowanego transportu. Dofinansowanie pomoże w budowie   odpowiedniego oznakowania tras, pasów i miejsc parkingowych dla rowerzystów, a także w wyznaczaniu śluz rowerowych oraz przejazdów rowerowych przez skrzyżowania. Zaprojektowane ścieżki będą pełniły tzw. funkcję korytarzy transportowych.

Kwota dostępnych środków w konkursie wynosi 2,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu, a wkład własny stanowi 20%.

O fundusze mogą ubiegać się  samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Konkurs potrwa do 30 listopada 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0.

Gdzie szukać informacji?

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na stronie: 4.3.2 Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej – ZIT – Ścieżki i infrastruktura rowerowa.

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 Agnieszka Czachorowska – Jakoniuk

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2020

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest...

Zamknij