Trwają czynności mławskiej policji w sprawie mieszkańca pow. żuromińskiego, który uciekł przed kontrolą drogową. Okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania. W miejscowości Kobuszyn przekroczył prędkość. Policjanci zarejestrowali nie tylko wykroczenie drogowe ale także wizerunek uciekiniera. Usłyszał już zarzuty.
Do zdarzenia doszło 28 kwietnia w miejscowości Kobuszyn, chwilę po godz. 20.00. Patrol ruchu drogowego zauważył pojazd marki Honda Civic, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na widok policyjnego patrolu i sygnałów do zatrzymania, kierujący hondą przyspieszył. W aucie znajdowały się dwie osoby. Kierowca uciekł przed policyjnym pościgiem, skręcając w drogę gruntową a następnie do lasu. Szybko ustalono uciekiniera. Patrol policji, posługiwał się urządzeniem TruCAM, łączącym funkcje detekcji prędkości oraz rejestracji wideo i zdjęć. Mężczyzna zgłosił się do posterunku policji w Bieżuniu. Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, próbował uniknąć policyjnej kontroli, bo nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z art. 178 b Kodeksu karnego, za niezatrzymanie się do kontroli ruchu drogowego, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło KPP Mława
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBI
PODOBNE




