POWIAT. Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Policja ostrzega

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zatrucia się tlenkiem węgla trzech osób. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, w Strzegowie, w budynku jednorodzinnym. Gdyby nie interwencja członka rodziny, mogłoby dojść do tragedii. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali odnalezieni nieprzytomni.

Dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej, stan 67-letniego  mężczyzny, 68-letniej kobiety oraz ich 33-letniego syna nie zagraża ich życiu i zdrowiu. Nieprzytomni domownicy zostali odnalezieni przez członka rodziny, który zaalarmował służby. Interweniująca straż pożarna wyniosła poszkodowanych z budynku. Zostali przewiezieni do szpitali w  Mławie i Ciechanowie.

Podczas działań okazało się, że największe stężenie tlenku węgla wykryto w pomieszczeniu kotłowni z piecem węglowym oraz na parterze budynku. Gdyby nie interwencja członka rodziny, mogłoby dojść do tragedii.

UWAGA CZAD !

Tlenek węgla jest bezwonny, nie ma smaku, nie szczypie w oczy, nie dusi w gardle. Jest palny i wybuchowy, silnie trujący – nawet w niewielkich stężeniach. Aby zminimalizować ryzyko, należy zainstalować w domu lub mieszkaniu czujnik tlenku węgla. Podstawową funkcją tego urządzenia jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Pozwala to na szybką reakcję – należy otworzyć wszystkie okna, opuścić pomieszczenia i wezwać straż pożarną.

W sezonie grzewczym, każdego roku dochodzi niestety do wielu tragicznych wypadków zatrucia tlenkiem węgla. Apelujemy  do rodzin starszych osób, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi krewnymi czy sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi, przestrzeżmy przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niewłaściwym korzystaniem z pieców. Sprawdźmy czy wszystko w porządku z wentylacją w ich domach lub mieszkaniach. Jeśli mamy wątpliwości zainterweniujmy i zorganizujmy pomoc. Dzięki takiemu zainteresowaniu możemy uratować czyjeś zdrowie i życie.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ.„Łowcy cieni” zatrzymali podejrzanego o kierowanie gangiem

Policjanci CBŚP zatrzymali 38-letniego Jakuba Z. Mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi. Jednocześnie był też w zainteresowaniu policjantów CBŚP, ponieważ...

Zamknij