POWIAT. 8 nietrzeźwych rowerzystów jednego dnia. Policja ostrzega

Wczoraj, mławscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu ośmiu rowerzystów pod wpływem alkoholu, w tym czterech na terenie Dzierzgowa. Policja ostrzega, za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi wysoka kara grzywny. Nie to jest jednak najważniejsze – pijany rowerzysta to zagrożenie na drodze.

Wielu kierujących samochodami spotkało się pewnie z sytuacją, w której próba bezpiecznego wyprzedzenia rowerzysty, jadącego zygzakiem graniczy z cudem.  Bywa, że nietrzeźwy rowerzysta traci równowagę i przewraca się na jezdnię lub wjeżdża na drogę nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Takie sytuacje prowadzą do groźnych wypadków a pijany rowerzysta stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj, w ciągu jednego tylko dnia patrole policji zatrzymały ośmiu rowerzystów, będących pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu albo grzywny od 5 tys. zł.

Widząc rowerzystę, którego jazda zagraża bezpieczeństwu, mamy podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, należy powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uchronić rowerzystę i innych uczestników ruchu drogowego przed niebezpiecznym zdarzeniem.

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Niepełnosprawni poszkodowani w wyniku żywiołu lub chorób zakaźnych mogą składać wnioski o pomoc do 16 listopada

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o przedłużeniu terminów składania wniosków w...

Zamknij