OLSZTYN. Pracownicy MPEC drugi tydzień w izolacji

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie rozpoczęli właśnie drugi tydzień przebywania w miejsca stałego pobytu. Co kryje się pod nazwą MSP i dlaczego MPEC zdecydowało się na taki krok?

W dobie światowej pandemii koronawirusa oraz w związku z wysoką dynamiką rozprzestrzeniania się SARS-COV-2 w Polsce, zarząd spółki zdecydował się na stworzenie MSP – miejsca stałego pobytu na terenie zakładu. Ma to na celu zabezpieczenie ciągłości produkcji i dostaw ciepła do mieszkańców Olsztyna.

– Jako przedsiębiorstwo, którego działalność ma strategiczne znaczenie dla mieszkańców Olsztyna oraz w trosce o bezpieczeństwo dostaw ciepła, zdecydowaliśmy o stworzeniu strefy, w której nasi pracownicy będą pozostawać  w separacji od potencjalnego kontaktu z wirusem – informuje prezes zarządu MPEC, Konrad Nowak. – Oznacza to, że pracownicy przez dwa tygodnie przebywająć na terenie przedsiębiorstwa bez bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Kontakt z bliskimi jest możliwy jedynie za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Należy przy tym zaznaczyć, że każdy pracownik decydujący się na pracę w strefie stałego pobytu, dobrowolnie wyraził zgodę na poddanie się izolacji.

– To poważne wyzwanie dla naszych pracowników – dodaje kierownik Ciepłowni Kortowo, Rafał Sierzputowski. – Wszyscy podjęli decyzję świadomie, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo cieplne naszych mieszkańców.

Ma to szczególne znaczenie w sezonie grzewczym, kiedy temperatury za oknem znacznie obniżają się. Zanim pracownicy poddali się izolacji na terenie zakładu, każdy został zbadany na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, po to by wykluczyć potencjalne ognisko choroby w MSP. Teraz w strefie przebywa 15 pracowników, którzy podzieleni są na trzy pięcioosobowe zmiany, które pracują w systemie 12-godzinnym. Jest to niezbędna obsada gwarantująca sprawną i bezpieczną eksploatację Ciepłowni Kortowo. Taka organizacja pracy pozwala na 24-godzinny odpoczynek od świadczenia pracy.

Przedsiębiorstwo zapewniło również wszystkim przebywającym w MSP na terenie zakładu pracy miejsca do wypoczynku oraz zorganizowało strefy regeneracji, relaksu i rekreacji. Ponadto pracownicy przez cały okres pobytu mają pełne wyżywienie.

Pierwsza grupa pracowników będzie przebywać w MSP na terenie zakładu pracy jeszcze przez tydzień. Po tym czasie planowana jest rotacja pracowników deklarujących gotowość do świadczenia pracy na terenie przedsiębiorstwa w systemie izolacji.

Przypomnijmy, że z chwilą pojawienia się pierwszych doniesień o zakażeniach obywateli polskich koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce, spółka MPEC natychmiast wdrożyła procedury mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa na terenie przedsiębiorstwa. Już wiosną była przygotowana do izolacji pracowników w MSP, wszystko po to, by zachować ciągłość dostaw ciepła do odbiorców. Wówczas okazało się, że krzywa zachorowań spada, a Olsztyn znalazł się w strefie najmniej zagrożonej epidemią. Stąd wiosną wdrożenie procedury MSP nie miało miejsca.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Mieszkańcy zgłosili ponad 3 miliony spraw

Przez 7 lat istnienia Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 mieszkańcy zgłosili ponad 3 miliony spraw. Inspiracją do uruchomienia w Warszawie...

Zamknij