MŁAWA. Akcja “KOCZUJĘ-NIE PYTAJ! POMÓŻ MI PRZETRWAĆ ZIMĘ” – Grupa Zalewski Patrol apeluje

Grupa Zalewski Patrol od 1 listopada 2020 r. do 1 marca 2021 r. prowadzi akcję “KOCZUJĘ-NIE PYTAJ! POMÓŻ MI PRZETRWAĆ ZIMĘ”, której celem jest zbiórka rzeczy, sprzętu i żywności dla ludzi bezdomnych.

W związku z prowadzoną akcją Grupa Zalewski Patrol kieruje gorący apel do ludzi dobrego serca o przekazywanie: kocy, śpiworów, zimowego obuwia,kurtek zimowych, rękawiczek, czapek, elektronicznych zniczy oraz żywności konserwowej. Zarówno w przypadku informacji o koczowaniu osób bezdomnych,a także wsparciu akcji można się skontaktować z Grupą Zalewski wysyłając sms na numer tel. 734 085 666 i poczekać na kontakt wolontariuszy lub wysłać wiadomość na stronie Grupy Zalewski dostępnej na portalu społecznościowym Facebook.

Grupa Zalewski Patrol też apeluje do mieszkańców Mławy oraz Działdowa i okolic o przekazywanie informacji odnośnie miejsc przebywania osób bezdomnych. Pustostany, klatki schodowe, piwnice lub opuszczone altanki na ogródkach działkowych mogą stać się miejscem schronieniem dla bezdomnych. “Bezpieczne” schronienie gdy spada temperatura w nocy zamienia się na złudne i zazwyczaj kończy się tragicznie dla koczujących tam ludzi, a liczy się każdy sygnał, który pozwoli zdążyć z pomocą na czas. Grupa Zalewski apeluje również o zgłaszanie osób starszych-samotnych lub chorych przebywających w dosyć trudnych warunkach lokalowych np. bez ogrzewania lub prądu. Zapewniana jest anonimowość wszystkim informatorom.

Źródło Grupa Zalewski Patrol

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
POWIAT. Śmiertelne potrącenie 14-letniej pieszej przez nietrzeźwego kierującego

Mławscy policjanci zatrzymali 44-letniego kierującego, który w piątek (27 listopada) potrąci pieszą. Niestety 14-latka zginęła na miejscu zdarzenia. Przerażający jest...

Zamknij