portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

R E G I O N

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

Są już oficjalne, potwierdzone przez PKW wyniki wyborów na prezydenta Ciechanowa....

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

Ciechanów znalazł się w dziesiątce laureatów rankingu „Aktywizacja ...

PŁOCK. Zginął pieszy.

PŁOCK. Zginął pieszy.

Wczoraj 12 października ok. godz. 21.45 w miejscowości Góra pow. płocki, na DK n...

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

Miasto planuje stworzenie Bulwarów nad Łydynią. Dziś zaprezentowane zostały wiz...

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

Kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej dobiegła końca. Inwestycja była możliwa dzięki p...

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są...

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

Na Oddziale Dziecięcym powstała sala edukacyjna bezpiecznego ruchu drogowego, gdzie najm...

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

W ramach drugiej edycji projektu „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji&rdqu...

CIECHANÓW. „Co się dzieje, oszaleję!” – gala utworów operowych i musicalowych

CIECHANÓW. „Co się dzieje, oszaleję!” – gala utworów operowych i musicalowych

W najbliższą niedzielę, 14 października, o godz. 18.00 w hali sportowo-widowiskowej pr...

MAZOWSZE. Otworzyli najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny

MAZOWSZE. Otworzyli najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny

W podwarszawskich Ząbkach dobiegła końca jedna z największych inwestycji samorządu wo...


Już wkrótce dziękiwykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznychdokumenty medyczne dotyczące pacjentów leczących się w szpitalach mazowieckich, będą nie tylko w sposób bezpieczny wytwarzane i przechowywane, ale także udostępniane w razie potrzeby między tymi placówkami. Właśnie rusza realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego unijny projekt – „E-zdrowie dla Mazowsza”. Całkowita wartość inwestycji to ponad 88 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to aż 72 mln zł. To dobra wiadomość dla pacjentów ciechanowskiego szpitala.

– W szpitalu w Ciechanowie system informatyczny funkcjonuje  już od 10 lat. Przez ten czas wiele zmieniło się w możliwościach i potrzebach szpitala w kwestii elektronicznej dokumentacji pacjenta. Nowy projekt
pozwoli nam wymienić całą infrastrukturę oraz zwiększyć rodzaj usług dla pacjentów np. elektroniczna rejestracja do lekarza, e-biuro podawcze, a naszym pracowników ułatwi prowadzenie
dokumentacji. Docelowo umożliwi likwidację dokumentacji papierowej –
mówi Hanna Jaroszewska, dyrektor Specjalistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie

Projekt to prawdziwa rewolucja informacyjna w największych szpitalach naszego regionu. Z udostępnionych 23 szpitalnych rejestrów publicznych i usług on line będzie mogło skorzystać w ciągu najbliższych lat ponad 240 tys. osób a podpisem elektronicznym będzie się mogło posługiwać ponad 8 tys. lekarzy i personelu medycznego.

 

– E-zdrowie to wielkie korzyści dla szpitali i lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów. Szpitale zyskają nowy sprzęt, lekarze kompleksowy dostęp do dokumentacji medycznej, a pacjenci skuteczniejszą służbę zdrowia. Błyskawiczny dostęp do informacji o stanie zdrowia pacjenta, zabezpieczenie dokumentów przed zaginięciem czy dostęp do historii choroby pacjenta w różnych lokalizacjach, to tylko niektóre z zalet wprowadzenia elektronicznych rozwiązań – wylicza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.  

 

Wymiana danych medycznych między szpitalami podległymi samorządowi województwa będzie możliwa dzięki utworzeniu i rozbudowie infrastruktury informatycznej placówek medycznych biorących udział w projekcie. W zinformatyzowanych szpitalach dane o pacjentach będą gromadzone w sposób spójny i kompleksowy, co pozwoli na szybszy dostęp do nich. Dzięki projektowi działalność mazowieckich podmiotów leczniczych zostanie dostosowana do wymogów ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, a także będzie zintegrowana z tworzoną na szczeblu krajowym Elektroniczną Platformą Gromadzenia Informacji O Zdarzeniach Medycznych. Poza tym gromadzenie jednolitych danych on line z systemów informatycznych szpitali pozwoli na pełny nad nimi nadzór oraz monitorowanie dostępności świadczeń medycznych w podległych samorządowi szpitalach.

Wprowadzenie elektronicznej dokumentacji usprawni pracę placówek, skracając czas trwania szpitalnych procedur administracyjnych. Dane medyczne o pacjencie zgromadzone w jednej elektronicznej teczce będą łatwiej i szybciej dostępne dla lekarzy, co pozwoli na podejmowanie przez nich szybszych i trafniejszych decyzji dotyczących ewentualnego leczenia. Zastosowanie takich rozwiązań przełoży się zatem również na jakość codziennej pracy lekarzy i całego personelu medycznego.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt komputerowy i niezbędne oprogramowanie. Placówki zostaną wyposażone w szybkie łącza internetowe, które zapewniają pełną i bezproblemową wymianę danych medycznych. W szpitalach powstaną repozytoria elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w części lokalnej i regionalnej, a także zakupiony zostanie program, który umożliwi przygotowywanie regionalnych analiz i opracowań statystycznych.

 

– To projekt wyjątkowy pod wieloma względami i zarówno jeśli chodzi o kwotę, bo to ponad 88 mln zł   liczbę partnerów, bo tych w projekcie jest ich aż 23. Jest to przede wszystkim inwestycja, która swoim zasięgiem obejmie całe Mazowsze i będą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy – dodaje Wiesław Raboszuk, wicemarszałek.

W celu realizacji projektu samorząd województwa mazowieckiego zawarł porozumienie partnerskie z 23 podmiotami leczniczymi, dla których jest podmiotem tworzącym lub właścicielem. Liderem projektu jest Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie.

Na początku października odbędzie się spotkanie przedstawicieli beneficjenta projektu, lidera oraz menadżera, na którym zostaną ustalone szczegóły dalszego działania przy wdrażaniu projektu.

W projekcie biorą udział: Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie, Szpital Mazowiecki w Garwolinie Sp. z o.o., Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o., Mazowieckie Centrum Rehabilitacji "STOCER" Sp. z o.o., Mazowieckie Centrum Psychiatrii „DREWNICA” Sp. z o.o., Centrum Leczniczo - Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o.o., Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie, Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Mazowiecki Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zakład Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. dr. Barbary Borzym w Radomiu, Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie, Samodzielny Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. dr. Teodora Dunina w Rudce, Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDITRANS OSTROŁĘKA" Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM-MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach i Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013272087
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
344
8425
17249
10795593
70126
139769
13272087

Your IP: 3.231.226.211
Server Time: 2019-11-13 01:19:08

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011