portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 13 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

R E G I O N

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

CIECHANÓW. Prezydent Ciechanowa wygrywa z 83,5% poparciem

Są już oficjalne, potwierdzone przez PKW wyniki wyborów na prezydenta Ciechanowa....

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

CIECHANÓW. Ciechanów nagrodzony w ogólnopolskim rankingu za inwestycje w sport

Ciechanów znalazł się w dziesiątce laureatów rankingu „Aktywizacja ...

PŁOCK. Zginął pieszy.

PŁOCK. Zginął pieszy.

Wczoraj 12 października ok. godz. 21.45 w miejscowości Góra pow. płocki, na DK n...

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

CIECHANÓW. Bulwary nad Łydynią: ratusz przedstawił koncepcję

Miasto planuje stworzenie Bulwarów nad Łydynią. Dziś zaprezentowane zostały wiz...

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

CIECHANÓW. Ul. Kwiatowa po przebudowie

Kompleksowa przebudowa ul. Kwiatowej dobiegła końca. Inwestycja była możliwa dzięki p...

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

CIECHANÓW. W piątek odbędą się Senioralia

Senioralia, czyli wydarzenie skierowane do ciechanowskich seniorów, zaplanowane są...

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

CIECHANÓW. Nowa sala edukacyjna w szpitalu utworzona przy wsparciu miasta

Na Oddziale Dziecięcym powstała sala edukacyjna bezpiecznego ruchu drogowego, gdzie najm...

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

CIECHANÓW. Nowoczesny sprzęt elektroniczny w miejskich podstawówkach

W ramach drugiej edycji projektu „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji&rdqu...

CIECHANÓW. „Co się dzieje, oszaleję!” – gala utworów operowych i musicalowych

CIECHANÓW. „Co się dzieje, oszaleję!” – gala utworów operowych i musicalowych

W najbliższą niedzielę, 14 października, o godz. 18.00 w hali sportowo-widowiskowej pr...

MAZOWSZE. Otworzyli najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny

MAZOWSZE. Otworzyli najnowocześniejszy w Polsce Szpital Psychiatryczny

W podwarszawskich Ząbkach dobiegła końca jedna z największych inwestycji samorządu wo...


Stworzenie centrum edukacyjno-turystycznego przy oddziale Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie, renowacja zabytkowego cmentarza w Radzyminie oraz utworzenie na bazie obiektów archeologicznych nowego oddziału w Muzeum Wisły w Wyszogrodzie to inwestycje, których realizacja będzie możliwa dzięki środkom z Unii Europejskiej. Wartość wszystkich podpisywanych dziś umów wynosi blisko 2 mln zł, a przyznane decyzją zarządu województwa mazowieckiego fundusze europejskie stanowią blisko 1,5 mln zł.

 

CENTRUM EDUKACYJNO-TURYSTYCZNE

Już wkrótce oddział Muzeum Kolejnictwa w Sochaczewie uzyska nowe przestrzenie. Na bazie dawnego przedszkola powstanie bowiem nowoczesne Centrum edukacyjno-turystyczne. Inwestycja jest częścią przedsięwzięcia Kolejką wąskotorową po wiedzę, relaks i radość.

W nowym obiekcie oprócz dwóch sal ekspozycyjnych o łącznej powierzchni 200 m2 znajdzie się także sala multimedialna z możliwością wykorzystania na różnego typu konferencje, a także sklep muzealny i punkt gastronomiczny. Wygospodarowane zostaną również pomieszczenia biurowe, magazynowe oraz pomieszczenie recepcyjne.

W salach ekspozycyjnych prezentowane będą wystawy stałe. Znajdą się na nich te eksponaty, które są obecnie przechowywane w magazynach. Wystawy będą przygotowane w taki sposób, aby zainteresować młodego widza i umożliwić realizację atrakcyjnego programu lekcji muzealnych.

Jedna z wygospodarowanych sal o powierzchni 100 m2 będzie wykorzystywana jako przestrzeń konferencyjno-multimedialna. Będzie można w niej prowadzić zarówno zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także organizować różnego typu spotkania tematyczne z miłośnikami kolei czy konferencje naukowe.

Modernizacja budynku przedszkola polegać będzie na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalacji elektrycznych. Wykonane zostaną także roboty wyburzeniowe, malarsko-tynkarskie oraz wodno-kanalizacyjne. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Beneficjent: Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Tytuł projektu: Modernizacja i adaptacja budynku po dawnym przedszkolu na cele statutowe Muzeum Kolejnictwa w Warszawie - Muzeum  Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Całkowita wartość projektu: 723 529,05 zł

Kwota dofinansowania: 499 999,75 zł

Działanie 6.2 Turystyka

RENOWACJA ZABYTKOWEGO CMENTARZA W RADZYMINIE

Kompleksowa modernizacja czeka zabytkowy Cmentarz Poległych 1920 r. w Radzyminie. Projekt zostanie przeprowadzony na szeroką skalę. Obejmuje zarówno roboty rozbiórkowe, renowacje elewacji zewnętrznych i tynków wewnętrznych, jak również wymianę poszycia dachowego i posadzek. Obiekt zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo przed wejściem na cmentarz zostaną ustawione stojaki na rowery.

Oprócz prac stricte remontowych przewiduje się także stworzenie portalu informacji turystycznej, za pomocą którego będzie można zapoznać się z materiałami promocyjnymi czy chociażby bez wychodzenia z domu udać się na wirtualny spacer.

Beneficjent: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

Tytuł projektu: Cmentarz Poległych 1920 r. w Radzyminie

Całkowita wartość projektu: 575 592,40 zł

Kwota dofinansowania: 471 985,77 zł

Działanie 6.2 Turystyka

NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W WYSZOGRODZIE

Utworzenie nowego oddziału w Muzeum Wisły poświęconego historii ziemi wyszogrodzkiej, przeprowadzenie prac archeologicznych, stworzenie punktu widokowego na Górze Zamkowej czy szlaku turystycznego obejmującego wszystkie zabytki i miejsca ważne historycznie to priorytety jakie stawiają przed sobą władze Wyszogrodu. Celem dofinansowanego prze UE projektu jest bowiem stworzenie kompleksowej oferty turystycznej promującej jedno z najstarszych miast w Polsce.

W ramach realizowanego projektu, na bazie ponad 130 archeologicznych obiektów, które obecnie znajdują się w zbiorach Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Archeologicznego w Warszawie, Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie utworzony zostanie poświęcony historii ziemi wyszogrodzkiej oddział w Muzeum Wisły. Ekspozycja będzie prezentowana w przystosowanych w tym celu pomieszczeniach wyposażonych w niezbędne instalacje, w tym alarmowe.

Dodatkowo na Górze Zamkowej i wokół niej przeprowadzone zostaną prace archeologiczne polegające na odsłonięciu wcześniej zlokalizowanych obiektów. Odnowione zostaną także elementy drewniane i metalowe bunkrów. Po zakończeniu prac archeologicznych nad zabezpieczonym wykopem zostanie założony dach na palach. Utworzone w ten sposób ekomuzeum pozwoli na ekspozycję obiektów archeologicznych w naturalnych warunkach.

W ramach projektu planuje się także przeprowadzenie rekonstrukcji szałasów na miejscu wczesnośredniowiecznego ośrodka kultu pogańskiego. Ślady dwóch takich szałasów odsłonięto już w wyniku prac archeologicznych w latach osiemdziesiątych XX w.

Tworząc kompleksową ofertę turystyczną nie można zapomnieć o odpowiednim oznakowaniu atrakcji turystycznych. Oprócz ustawienia tablic informacyjnych władze Wyszogrodu planują stworzenie szlaku obejmującego wszystkie zabytki i miejsca ważne historycznie oraz połączenie ścieżką turystyczną z odpowiednim oznakowaniem dwóch dawnych grodów.

Ponadto na górze zamkowej zostanie utworzony punkt widokowy wyposażony w lornetę. Dzięki temu turyści będą mogli podziwiać nie tylko piękne widoki, ale także obserwować życie rzadkich chronionych ptaków mieszkających na dwóch wyspach wiślanych.

Dodatkową atrakcją zwłaszcza w sezonie letnim będzie uruchomienie wspólnie z Kołem „Sum” PZW wypożyczalni łodzi oraz tramwaju wodnego. W tym celu wykonany zostanie specjalny pomost pływający.

Ponadto, projekt zakłada także uruchomienie portalu internetowego Muzeum Ziemi Wyszogrodzkiej i Wisły Środkowej, poprzez który będzie można m.in. udać się na wirtualną wycieczkę po muzeum, zapoznać się z najświeższymi informacjami, czy tematami lekcji muzealnych. Dodatkowo, zostanie wydana publikacja ilustrująca poszczególne działy muzeum, przewodnik turystyczny oraz z myślą o kolekcjonerach pamiątek turystycznych - znaczek okolicznościowy.

Beneficjent: Gmina i Miasto Wyszogród

Tytuł projektu: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy i miasta Wyszogród

Całkowita wartość projektu: 666 660,00 zł

Kwota dofinansowania: 460 700,00 zł

Działanie 6.2 Turystyka

Wszystkie projekty będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013271908
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
165
8425
17070
10795593
69947
139769
13271908

Your IP: 3.231.226.211
Server Time: 2019-11-13 00:33:40

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011