portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

R E G I O N


Już 12 października rozpocznie się Kampania Białych Serc - ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom. W tym roku Kampania jest szczególna, gdyż odbędzie się już po raz 10,a więc pomysłodawca Mariusz Zalewski jak i główni organizatorzy Grupa Zalewski świętują mały jubileusz solidarnego protestu, który z roku na rok pod sztandarem białych serc przyciąga coraz więcej ludzi w szczególności młodzieży.Z roku na rok w Kampanię angażuje się więcej szkół, przedszkoli,organizacji,instytucji.Wystarczy tylko podać, że w czasie IX Kampanii Białych Serc wzięło udział ponad 718 uczestników w tym 240 szkół,a solidarny protest "rozlał" się na kolejne miasta w Polsce takie jak Płock, Sandomierz, Częstochowa, Kudowa-Zdrój, Bydgoszcz, Czerwionka-Leszczyny, Swarzędz...

 

Kampania Białych Serc, której symbolem stały się białe papierowe serduszka zawieszane w oknach potrwa w tym roku do 26 października 2014 r. i przebiegać będzie pod hasłem " ŻYCIE TO NIE GRA". Główni organizatorzy pragną poruszyć w czasie Kampanii temat uzależnienia od hazardu,czy gier komputerowych.Ponad 30% osób uzależnionych od hazardu jest także uzależnionych od alkoholu lub narkotyków.

Tradycyjnie w czasie trwania X Kampanii Białych Serc odbędą się GŁOŚNE! MARSZE BIAŁYCH SERC-sprzeciw wobec tych,którzy sprzedają śmierć młodym ludziom, odbędą się liczne prelekcje o teamtyce antyuzależnieniowej, pokazy filmów profilaktycznych,konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce antynarkotykowej, konsultacje społeczne, zawodowdy sportowe, spotkania z przedstawicielami policji, straży miejskiej,osobami uzależnionymi, MONAR-u, pokazy pierwszej pomocy,koncerty, zbiórki żywności i odzieży dla osób bezdomnych i uzależnionych, dyskoteki dla młodzieży pod hasłem "TAK SIĘ BAWIĄ BIAŁE SERCA-WOLNI OD NARKOTYKÓW!" i wiele innych akcji, które przygotowujemy na skromny jubileusz. Kampania Białych Serc pamięta także o ofiarach uzależnień, a więc znów w ostatni dzień Kampanii tj.26 października 2014 zapłoną białe serca ułożone ze zniczy,odprawione zostaną Msze,odmówiona modlitwa za ofiary uzależnień. W tym roku także główni organizatorzy Kampanii kwestować będą na wsparcie działalności Przystanku Białych Serc w Kraszewie, który od 12 października do 1 marca 2015 r. zapewniać będzie schronienie-nocleg dla samotnych kobiet,kobiet bezdomnych także borykającymi się z uzależnieniem od alkoholu,czy narkotyków.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w październikowym solidarnym proteście przeciwko narkotykom! Każdy mieszkaniec Polski może przyłączyć się do protestu w bardzo prosty sposób - wystarczy wyciąć białe papierowe serduszko i w dniach od 12 do 26 października 2014 r. zawiesić białe serce w oknie swojego domu lub w miejscu pracy.

Prezentujemy oficjalny spot X Kampanii Białych Serc (link poniżej) i w załączniku oficjalny plakat.

Źródło nadesłane

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013167710
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
1250
5291
12961
10700239
106103
103413
13167710

Your IP: 3.228.21.186
Server Time: 2019-10-23 11:58:05

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011