portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

R E G I O N


Za namową wielu mieszkańców Mławy, którzy pamiętają mnie jako dobrego organizatora pracy zawodowej i społecznej na rzecz Mławy oraz wysokie efekty tej pracy, doceniane na Mazowszu i w całej Polsce, rozważam decyzję kandydowania na stanowisko burmistrza.

Członkowie KWW "Moje Miasto Mława 2014"zaproponowali mi możliwość startu z listy ich Komitetu. W Komitecie tym są młodzi, utalentowani i ambitni ludzie, ale są również nie co starsi, bardziej doświadczeni, wyrażający swoje niezadowolenie wprost. Wszystkich łączy jedno: troska o przyszłość Miasta Mława i jego mieszkańców. Uważam, że polityka obecnego burmistrza jest nieuczciwa, obłudna i szkodliwa dla Mławy i jej mieszkańców. Sama tego doświadczyłam osobiście, a obecnie doświadczają tego inni mieszkańcy, zgłaszający mi swoje problemy.

Według mnie majątek publiczny miasta Mława powinien służyć wszystkim jego mieszkańcom dla ich dobra, a nie jedynie wybrańcom, których chroni władza samorządowa.

Kategorycznie sprzeciwiam się dyskryminacji i prześladowaniu zwykłych obywateli w imię nadinterpretacji prawa przez urzędników, polityków, aparat ścigania, układy polityczne i tzw. nieformalne układy "kanapowe", czego doświadczałam na stanowisku dyrektora MDK od

2010 roku, a od 2012 doświadczenie to dzielą wszyscy Ci, którzy przy mnie pozostali i ze mną współpracują.

Podjęłam decyzję, że będę kandydować na radną do Rady Miasta z KWW "Moje Miasto Mława 2014", ale ostateczną decyzję o kandydowaniu na stanowisko burmistrza Mławy podejmę w październiku z uwagi na moje życie osobiste i plany zawodowe.

Mam 45 lat, z wykształcenia jestem menadżerem kultury i pedagogiem. Obecnie od półtora roku prowadzę agencję artystyczną, od września tego roku wróciłam również do zawodu nauczyciela. Nadal, siódmy rok prowadzę Grupę Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej, która skupia rekonstruktorów nie tylko z Mławy, ale też z całej Polski.

Jestem także wiceprezesem Stowarzyszenia Instytucji Upowszechniania Kultury "Dla Kultury" z siedzibą w Sokołowie Podlaskim oraz członkiem Stowarzyszenia Europejskiej Kultury ( SEC ) z siedzibą w Wenecji. Rok temu za swoją pracę zostałam wybrana "Jedną z Dziesięciu Kobiet Sukcesu Mazowsza".

W ubiegły piątek 19 września 2014 r, w Mlawie, zastępca dyrektora SP4 Małgorzata Krupa uniemożliwiła prezentację recitalu Edith Piaf w wykonaniu Ewy Stabach z GRH LC podczas koncertu charytatywnego, tak jak w roku 2013 uniemożliwiono nam nasz udział w rekonstrukcji IPN organizowanej w Mławie.

W XXI w. w Moim Mieście Mława nie powinno być przyzwolenia na dyskryminację.

                                                                     

                                                                                 Małgorzata Retkowska

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Komentarze   

 
0 #1 alka 2014-09-24 18:21
Brawo Pani Małgosiu. Trzymam kciuki i popieram Pani kandydaturę na BURMISTRZA.
Rządzili w naszym mieście faceci, okazali się nieudolni, a więc teraz czas na KOBIETĘ i to w dodatku mądrą, energiczną, asertywną, która jest świetnym organizatorem.
Czeka Panią bardzo trudne zadanie, nasze miasto jest zadłużone, w UM panuje bałagan, ale wierzę, że Pani sobie poradzi :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013377413
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
2381
2404
17274
10914075
43766
131686
13377413

Your IP: 3.234.214.113
Server Time: 2019-12-13 22:13:52

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011