portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 9 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marceli, Dymitr

R E G I O N


Przypomnijmy ratusz wielokrotnie składał wniosek o dofinansowanie ulicy Zuzanny Morawskiej, ale bezskutecznie. Jednak, gdy tylko do wniosku o pozyskanie środków na remont wspomnianej ulicy przyłączyło się starostwo miasto uzyskało dofinansowanie. Teraz znów starosta pomoże burmistrzowi w pozyskaniu środków tym razem na ulicę, Kopernika. Tu również włodarz miasta bezskutecznie ubiegał się o pieniądze.

O wspomnianej pomocy Rada Powiatu podjęła decyzję 23 września podejmując jednogłośnie uchwałę o przystąpieniu Powiatu Mławskiego jako partnera do realizacji inwestycji pod nazwą "Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście Mława poprzez przebudowę ulic: Kopernika, Bema i Hallera"

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z sesji Rady Powiatu. Obok wspomnianej uchwały dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy ocenia sytuację na rynku pracy.

Samo zadanie obejmie więc przebudowę całej ulicy Kopernika, od skrzyżowania z torowiskiem kolejki wąskotorowej do ul. Żwirki. Na odcinku wspomnianej drogi  od skrzyżowania z kolejką do ul. PCK ma nastąpić kompleksowa jej przebudowa. Wykonane więc zostaną nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zieleń, oświetlenie, kanalizacja oraz wodociąg. W dalszej części między ulicami PCK i Żwirki nastąpi częściowa wymiana chodników oraz budowa ścieżki rowerowej (tam, gdzie jej nie ma).

Natomiast na ulicach Bema i Hallera powstaną parkingi oraz jezdnia o nawierzchni z kostki betonowej. Dodatkowo oświetlenie, zieleń, oznakowanie pionowe i poziome.

Łącznie zostanie przebudowane około 1,5 km nawierzchni. Prace te mają kosztować w sumie 5,5 mln zł. Miasto może otrzymać dofinansowanie do 50 procent czyli ok. 2,3 mln. zł.

Roboty są zaplanowane od maja do października 2015 r. Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony do 30 września 2014 roku.

Projekt przebudowy ulicy Kopernika już raz nie otrzymał dofinansowania. Teraz władze liczą na pozytywne rozstrzygnięcie. Wniosek bowiem będzie składany w porozumieniu z powiatem. Wspólne złożenie wniosku tłumaczone jest tym, że uzyska on w układzie partnerskim więcej punktów. Ciekawe jest jednak, że starosta Włodzimierz Wojnarowski pozyskuje bez problemu pieniądze bez składania wniosków partnerskich, a burmistrz co? Zastanawia więc czyżby z pozyskiwaniem środków zewnętrznych burmistrz sobie nie radził?  

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013618955
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
692
1422
5720
11184196
11899
38565
13618955

Your IP: 34.239.172.52
Server Time: 2020-04-09 13:14:42

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011