portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 6 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm

R E G I O N


Już w niedzielę 12 października po raz X rusza Kampania Białych Serc - ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom. W tym roku Kampania odbędzie się pod hasłem "ŻYCIE TO NIE GRA",a w czasie Kampanii poruszony zostanie szczególnie problem uzależnienia od hazardu,ale także gier komputerowych.X Kampania Białych Serc będzie również szczególnie poświęcona ofiarom uzależnień.

Patronat nad jubileuszową edycją Kampanii Białych Serc objęli między innymi: Biskup Płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, Dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Jan Marek Wtulich, Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł.insp.Jarosław Hofman, Kamil Bazelak - strongman,zawodnik MMA,działacz społeczny oraz Ambasador Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, Paweł Lucima -Ambasador Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów,maratończyk.

Grupa Zalewski Patrol jako główni organizatorzy X Kampanii Białych Serc zamierzają na terenie Mławy zorganizować w dniach od 12 do 26 października następujące akcje i działania: 

12.X.2014 godz.19.00 początek X Kampanii Białych Serc- tradycyjnie odwiedzanie grobów osób bezdomnych oraz ofiar uzależnień. 

18 i 19.X.2014 - godz.10.00-12.00 -"BUDZIMY RODZICÓW" - białe serca,białe balony,czyli symbole Kampanii Białych Serc pojawią się na ulicach z miłymi niespodziankami dla mieszkańców, gdyż w ten sposób świętować będą organizatorzy X edycję Kampanii. Jako, że akcja "BUDZIMY RODZICÓW" ma także swoje przesłanie co roku tak i w tej edycji rozdawane będą między innymi ulotki informacyjne tym razem ostrzegające o uzależnieniu od hazardu i gier komputerowych. 

25.X.2014 - III GŁOŚNY! Marsz Białych Serc - marsz protestu przeciwko tym,którzy sprzedają śmierć młodym ludziom.Znów będzie głośno...Bliższe informacje podane zostaną w późniejszym terminie. Warto nadmienić, że w Mławie odbędzie się jeszcze jeden marsz w dniu 24.X.2014 r. organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie. Marsz dzieci przemaszeruje ulicą Warszawską.

26.X.2014 - godz. 20.00 CMENTARZ KOMUNALNY W MŁAWIE -zakończenie X Kampanii Białych Serc poprzez "CIEPŁE SERCE PAMIĘCI" -ułożenie ze zniczy płonącego serduszka,modlitwa za ofiary uzależnień. Ten wieczór będzie miał także drugą odsłonę, gdyż będzie WIECZOREM DLA STAREGO PARTYZANTA poświęconym nie tak dawno zmarłemu publicyście i dziennikarzowi Wiesławowi Hagedornemu. Bliższe informacje podane zostaną w późniejszym terminie.

Przez cały czas X Kampanii Białych Serc zostanie przeprowadzona akcja " LIST DO NIEZNAJOMEJ/NIEZNAJOMEGO". Celem akcji jest napisanie listu zawierającego kilka ciepłych i serdecznych zdań do osoby uzależnionej/bezdomnej,która nadchodzącą zimę zamierza spędzić koczując na ulicy. Grupa Zalewski Patrol wszystkie listy wraz z paczkami żywnościowymi dostarczy bezdomnym na terenie woj.mazowieckiego i woj.warmińsko-mazurskiego przed Bożym Narodzeniem.Akcja pisania listów zostanie przeprowadzona wśród uczestników Kampanii, uczniów i mieszkańców Mławy. 

W tym roku Grupa Zalewski Patrol chce się zwrócić do wszystkich Parafii w Mławie o włączenie się w X Kampanię Białych Serc poprzez ofiarowanie modlitwy w intencji ofiar uzależnień w dniu 26 października 2014 r. 

Główni organizatorzy zamierzają również zorganizować dyskotekę pod hasłem "TAK SIĘ BAWIĄ BIAŁE SERCA - WOLNI OD NARKOTYKÓW!" Jest to akcja dopiero przygotowywana i dlatego blizsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie. 

W samym powiecie mławskim również sporo akcji w ramach X Kampanii Białych Serc między innymi wystawy książek,czasopism z uwzględnieniem tematyki uzależnienia od hazardu i gier komputerowych, apele,pogadanki, konkursy plastyczne, akcje "KOSZYCZEK" -zbiórki odzieży dla bezdomnych, projekcje filmów profilaktycznych, mecze piłki nożnej, spektakle z zakresu profilaktyki uzależnień dla dzieci i młodzieży, programy profilaktyczne dla dzieci 5-6 letnich, Marsze Białych Serc, dyskoteki i zabawy pod hasłem "TAK SIĘ BAWIĄ BIAŁE SERCA -WOLNI OD NARKOTYKÓW", programy na temat cyberprzemocy - moje prawa w internecie, Narkoolimpiady-zawody sportowe, spotkania z policjantami i pogadanki o agresji i cyberprzemocy,akcje "DOPALAM SIĘ ZDROWO",czyli  sprzedaż owoców w sklepikach szkolnych,modlitwy za ofiary uzależnień. 

Bydgoszcz, Sandomierz, Częstochowa, Kudowa Zdrój kolejny raz biorą udział w Kampanii Białych Serc. Gdynia, Olsztyn, Łobżenica, Choszczno - to kolejne miejscowości,które przystąpiły w tym roku do OGÓLNOPOLSKIEGO SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM!.W miastach i wioskach w Polsce organizowane będą między innymi Marsze Białych Serc, mecze pod hasłem "PROTEST BIAŁYCH SERC', szkolenia dla nauczycieli i pracowników placówek oświatowych w zakresie realizowania programów profilaktycznych wśród młodzieży, konsultacje dla mieszkańców udzielane przez psychologów i specjalistów terapii uzależnień, warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży, konsultacje prawne z mediatorem sądowym w sprawach związanych z uzależnieniem od narkotyków, możliwość wykonania anonimowych i bezpłatnych badań w kierunku HIV, w klubach muzycznych rozdawane będą materiały edukacyjne dotyczące wiedzy z zakresu HIV/AIDS,zajęcia plastyczne i wiele wiele innych akcji.

- Grupa Zalewski Patrol zaprasza wszystkich do włączenia się w ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom w dniach od 12 do 26 października 2014 r.  poprzez zawieszenie białego papierowego serduszka w oknie swojego domu,miejscu pracy. - mówi Mariusz Zalewski pomysłodawca Kampanii Białych Serc

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013615119
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
758
1126
1884
11184196
8063
38565
13615119

Your IP: 18.232.188.251
Server Time: 2020-04-06 16:59:50

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011