portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 18 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

R E G I O N


Zakończył się pilotażowy program stypendialny „Inwestycja w region – inwestycja w młodzież” zorganizowany przez firmę Cedrob S.A. Program stypendialny przeznaczony był dla uzdolnionej młodzieży ze szkół gimnazjalnych z Mławy. W piątek w siedzibie Cedrobu w Ujazdówku odbył się II etap konkursu połączony z galą ogłoszenia wyników.

Firma Cedrob zaprosiła do swojej siedziby wszystkich uczestników, którzy zgłosiły się do konkursu. Czternaścioro dzieci prezentowało się w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, kultura oraz sport. Komisja stypendialna wyłoniła najwybitniejszego ucznia w każdej z kategorii. Każdy stypendysta przez 12 miesięcy, w czasie roku szkolnego 2014/2015 oraz w czasie wakacji, otrzymywać będzie stypendium edukacyjne o łącznej wysokości 3 600 PLN.

Wybór piątki najlepszy stypendystów był niełatwym zadaniem, ponieważ przed jury zaprezentowało się czternaścioro wybitnych uczniów. Dzieci przedstawiały swoje dotychczasowe osiągnięcia, a kilkoro uczestników zaprezentowało także swoje talenty wokalne. Rut Tokarska zachwyciła jury śpiewając piosenkę z repertuaru Alicii Keys, natomiast Filip Rębisz pięknie zagrał na gitarze i zaśpiewał pieśń patriotyczną „Biały Krzyż” (słowa: Janusz Kondratowicz, muzyka: Krzysztof Klenczon).

- Wszyscy gimnazjaliści, którzy się przed nami zaprezentowali, są wyjątkowo zdolni. Byłem bardzo poruszony obserwując tych młodych ludzi kiedy opowiadali o swoich pasjach i chęci rozwoju. Jestem dumny, że firma Cedrob może pomóc tym dzieciom w realizowaniu swoich pasji – powiedział Prezes firmy Cedrob S.A. Włodzimierz Bartkowski.

Stypendiów do przyznania było tylko pięć. Ale ponieważ wszyscy uczestnicy zachwycili swoimi umiejętnościami, zarząd Cedrobu nagrodził wszystkie dzieci i każdy z uczestników otrzymał od firmy prezent w postaci tabletu.

Z czternaściorga dzieci startujących w konkursie wyróżnione zostały w kategorii nauki ścisłe Kacper Radzewicz z Katolickiego Gimnazjum w Mławie, w kategorii nauki humanistyczne Tomasz Jasiński z Katolickiego Gimnazjum w Mławie, w kategorii nauki przyrodnicze Piotr Kasiak z gimnazjum nr 1 w Mławie, w kategorii kultura Rut Tokarska z gimnazjum nr 2 w Mławie oraz w kategorii sport Olga Pietrzak również z gimnazjum nr 2 w Mławie.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013557099
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
312
788
2260
11123213
25848
92873
13557099

Your IP: 3.234.245.121
Server Time: 2020-02-18 10:58:12

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011