portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 21 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

R E G I O N


Była dyrektor Miejskiego Domu Kultury postanowiła kandydować na stanowisko Burmistrza Miasta Mława. 

Szanowni Wyborcy, Mieszkańcy Miasta Mława!

     Na skutek wielu Państwa próśb, po długim okresie rozważania „za” i „przeciw” podjęłam decyzję, iż będę się ubiegać o urząd Burmistrza Miasta Mława.

     Od kilku pokoleń moja rodzina związana jest z Miastem Mława. Pochodzę z rodziny rzemieślników i handlowców, z rodziny o tradycjach niepodległościowych i wojskowych. Przed II Wojną Światową moi dziadkowie Chełkowscy byli właścicielami Starostwa, z pozostałą obecnie „Lelewelówką”. Wszyscy mężczyźni służyli w Wojsku Polskim, wielu z nich walczyło i umierało za Ojczyznę, a na kobiety spadał cały ciężar utrzymania rodziny i majątków. W 1937r. mój dziadek Stanisław Tadeusz Retkowski został odznaczony Medalem Niepodległości. Po jego śmierci babcia z d. Marianna Rau przystąpiła do III Zakonu św. Franciszka, który w Mławie czynnie wypełniał swoją posługę.

   Tu się rozwijałam, dorastałam, pracowałam społecznie i zawodowo jako przedsiębiorca, pedagog, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Tu śmiałam się do łez i płakałam z bezsilności. Tu mieszkają moi Rodzice, rodzina, znajomi. Tu jest mój dom, moja historia, groby moich bliskich.

     Z wykształcenia jestem pedagogiem, menadżerem i artterapeutą. Ukończyłam Politechnikę Radomską, Szkołę Główną Handlową i Uniwersytet Warszawski. Odbyłam też wiele kursów i szkoleń z zakresu kontroli zarządczej jednostkami samorządowymi z punktu widzenia kierownika finansów publicznych.

   Od 2012r. zmuszona nagłą utratą pracy i na skutek fałszywych pomówień musiałam emigrować z Miasta i zamieszkać w Warszawie. Tu zrozumiałam, co oznacza wolność. Jestem zupełnie spełniona w życiu osobistym, jak również zawodowym. Prowadzę własną firmę uczestnicząc w spektakularnych dziełach tj. praca przy teledyskach, filmach czy widowiskach np. dla Prezydenta RP. Uczę też w jednej z warszawskich szkół, co jak zawsze daje mi ogromną satysfakcję. W roku 2013 moje osiągnięcia zostały docenione i zostałam jedną ze Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Mazowsza.

  

     Dlaczego zdecydowałam się kandydować?

     Ponieważ nie godzę się na takie postępowanie władz miasta, które poprzez zastraszanie zniewala społeczeństwo. Manipulowanie informacją w celu ukrycia własnych błędów, dyskryminacja ludzi z powodu ich poglądów, wiary czy przynależności politycznej, zepchnięcie na margines z powodu zwykłych relacji międzyludzkich i odmiennego zdania nie powinny mieć miejsca w praworządnym państwie i mieście.

     Nie zgadzam się na trwonienie publicznych pieniędzy i zadłużanie Miasta, wykorzystywanie jednostek samorządowych dla własnych celów, spalarnię śmieci, nieliczenie się z podstawowymi potrzebami mieszkańców i faworyzowanie niektórych instytucji i przedsiębiorstw.

   Nie będę obiecywać „złotych gór”, gdyż miasto jest w bardzo złej kondycji finansowej. Mogę obiecać jedno: że zrobię wszystko, żeby żyło nam się razem lepiej, a przestrzeganie prawa, a nie układy, koneksje, znajomości i ignorancja urzędnicza wyznaczały drogę do celu. To Państwo będą współuczestniczyć w tworzeniu swojego miejsca na ziemi. Po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją Miasta i weryfikacją tej wiedzy ze stanem realnym, przedstawię Państwu na co nas stać, a na co już nie.

   Jeśli uznacie Państwo, że moje predyspozycje, wykształcenie i sukcesy są wystarczające by powierzyć mi kierowanie Miastem, proszę oddać na mnie głos 16.XI.2014r., jak również na Kandydatów z mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Moje Miasto Mława 2014. Tylko z poparciem Rady Miasta Burmistrz może realizować zamierzone cele.

 

KOMENTARZE

 

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

  

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013559709
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
274
735
4870
11123213
28458
92873
13559709

Your IP: 34.226.244.70
Server Time: 2020-02-21 03:34:25

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011