portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 18 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

R E G I O N


Szanowni Wyborcy, Mieszkańcy Miasta Mława!

Serdecznie dziękuję Komitetowi Wyborczemu Wyborców „Moje Miasto Mława 2014”, za to, że przekonali mnie do startu w Wyborach Samorządowych 2014

do Rady Miasta i kandydowania na stanowisko Burmistrza Miasta Mława.

To dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo miłe zaskoczenie.

Dziękuję za zaufanie i tym bardziej cieszę się, że Komitet ten tworzą moi byli uczniowie, osoby z którymi współpracowałam i tacy, którzy jasno wypowiadają swoje niezadowolenie z obecnie prowadzonej polityki w Mieście Mława.

Żałuję jednak, że jest w nim tak niewiele kobiet.

Szanowni Mieszkańcy!

Jestem mile zaskoczona przyjęciem mojej osoby w Państwa domach, jak również cieszę się, że moja ulotka nie zalega po kątach klatek schodowych, że czytacie Państwo wywiady ze mną i moje oświadczenia, chociaż są długie, niepopularne ale za to oparte na faktach i prawdzie o niektórych „historiach” tego Miasta.

Dziękuję, że w niedzielę, 9.11.2014 roku tak licznie przybyliście do Sali kina aby spotkać się ze mną oraz artystami i rekonstruktorami, i że właśnie w tym miejscu mogliście wysłuchać mojego programu.

W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim osobom występującym na scenie za wspaniałe prezentacje artystyczne.

Nie będę obiecywać, że po Wyborach nagle stanie się cud i wszyscy będziemy szczęśliwi, ale zapewniam, że jeżeli oddacie Państwo na głos na moją osobę zarówno do Rady Miasta, jak i na Burmistrza Miasta Mława, to zrobię wszystko aby w naszym Mieście nie dochodziło już do dyskryminacji, prywaty, układów, a dobro mieszkańców

i przestrzeganie prawa będą dla mnie najważniejsze.

Nie oczekujcie dzisiaj ode mnie Państwo gotowej recepty na uzdrowienie wszystkich naszych, wspólnych, mławskich bolączek. W mieście jest wiele do zrobienia.

Wrzucając ulotki do Państwa skrzynek pocztowych czasami tonęłam w błocie lub w ciemności nie widziałam drogi. Taka „kolęda” pozwoliła mi ocenić wizualnie stan ulic w Mieście. Jednak bez narzędzi, bez wiedzy o faktycznym stanie prawnym czy majątkowym Miasta mogłabym jedynie złożyć obietnice bez pokrycia, a nigdy nie podejmuję się zadań, jeśli nie ocenię możliwości ich wykonania na najwyższym poziomie, jaki jest możliwy do osiągnięcia.

Ogarnia mnie też rozpacz i przerażenie jak patrzę na strach przed utratą pracy osób, którzy poniżają się i prześcigają w służalczości obecnym władzom Miasta.

To przykre i destrukcyjne.

Przeraża mnie brak średniej klasy w Mławie, która kiedyś była filarem miasta.

Infrastruktura jest niezwykle potrzebna, kładka dla pieszych, drogi, ulice, chodniki, parkingi, inwestycje, a przede wszystkim miejsca pracy.

Odbudowa średniej klasy, drobnej wytwórczości, rzemiosła i usług jest niezbędna.

Niestety Mieszkańcom Mławy potrzebna jest również wolność do wypowiadania własnego zdania, do osobistego wyboru, prawo do współtworzenia swojego miejsca na ziemi i poczucia za nie odpowiedzialności.

Będąc nauczycielem nauczyłam się szacunku dla drugiego człowieka, nawet kiedy błądzi. Nie układy, czy moje osobiste animozje będą wyznacznikiem w pozyskiwaniu fachowców do pracy, a kwalifikacje, doświadczenie, kreatywność.

Stawiam na potencjał, który drzemie w Mieszkańcach, w położeniu geograficznym i komunikacyjnym Miasta, w jej tradycjach i kulturze.

Przede wszystkim stawiam na młodych ludzi, którzy nieskażeni jeszcze układami mają chęć i siłę pracy na rzecz Naszego Miasta.

Nie znaczy to, że będę odbierała renty i emerytury Seniorom i zwolnię wszystkich urzędników w Ratuszu, jak głosi ostatnia wyborcza, lokalna plotka J.

Będę dalej starała się integrować Mławian, jak kiedyś, w szerokiej skali międzypokoleniowej i będę otwarta na wielorakość poglądów, bo „Mława to Miasto Pogranicza”, więc powinno się znaleźć tu miejsce dla wszystkich kultur, jak kiedyś.

W tym miejscu pragnę podziękować młodym ludziom z Kongresu Nowej Prawicy, którzy oficjalnie popierają mnie w Wyborach Samorządowy, a którzy wsparli również czynnie KWW Mława Moje Miasto 2014 w obecnym czasie.

Dziękuję tym wszystkim, którzy popierają moją kandydaturę otwarcie, jak również tym, którzy popierają mnie w ukryciu i konspiracji.

Szanowni Wybory!

Szanowna Pani! Szanowny Panie!

W niedzielę 16.11.2014r. idźcie z Rodziną na Wybory.

Twój jeden, jedyny głos może zaważyć o przyszłych losach Twojego Miasta.

Pamiętaj, że tym razem głosujemy na CZŁOWIEKA, a nie na ugrupowanie.

Jeśli jednak zdecydujecie się Państwo poprzeć moją Kandydaturę na Burmistrza Miasta Mława i chcielibyście, abym miała poparcie w Radzie Miasta we wdrażaniu moich projektów, to zagłosujcie Państwo na

Kandydata do Rady Miasta z KWW „Moje Miasto Mława 2014”

 • Piotr Wilga (okręg nr 1)
 • Władysław Mocek (okręg nr 2)
 • Bartosz Budny (okręg nr 4)
 • Henryk Kacprzak (okręg nr 5)
 • Alina Teresa Goliat (okręg nr 6)
 • Tadeusz Stabach (okręg nr 7)
 • Wiesław Moszczyński (okręg nr 8)
 • Olgierd Zimnowodzki (okręg nr 9)
 • Łukasz Libudzki (okręg nr 11)
 • Daniel Bojarski (okręg nr 12)
 • Michał Zasina (okręg nr 13)
 • Henryk Dzięgielewski (okręg nr 16)
 • Małgorzata Retkowska (okręg nr 17)
 • Dominika Rau (okręg nr 18)
 • Zdzisław Chmielewski (okręg nr 20)

     Jeżeli uznacie Państwo, że moja wiedza, doświadczenie, kreatywność będą dla Państwa odpowiednie do powierzenia mi stanowiska Burmistrza Miasta Mława, to jestem zdecydowana ponownie zamieszkać w Mławie i podjąć to wyzwanie.

     Jeżeli nie, to bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie Państwa dowody sympatii, miłe słowa i życzę dobrych wyborów.

Z poważaniem

Małgorzata Retkowska

Kandydatka na Burmistrza Miasta Mława

i do Rady Miasta z okręgu nr 17

Share Button

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013557116
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
329
788
2277
11123213
25865
92873
13557116

Your IP: 3.234.245.121
Server Time: 2020-02-18 11:26:47

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011