portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

R E G I O N


W piątek 28 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie odbyła się pierwsza uroczysta sesja w nowej kadencji 2014 - 2018. Obok ślubowania w jej trakcie nowa rada wybrała swego przewodniczącego i władze Starostwa Powiatowego w Mławie.

Na obrady, które rozpoczął zwyczajowo najstarszy wiekiem radny tj. Jan Salwa, przybyło 18 z 19 rajców. Zabrakło Grzegorza Ceryna jednego z piątki nowych radnych, którzy weszli w tych wyborach w skład Rady Powiatu Mławskiego. Po otwarciu sesji przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej Kazimierz Domżalski wręczył całej osiemnastce zaświadczenia o wyborze na radnych. Po czym złożyli ślubowanie.

Według porządku obrad, przystąpiono w pierwszej kolejności do wyboru przewodniczącego rady, następnie dwóch wiceprzewodniczących, starosty mławskiego i jego zastępcy, oraz członków Zarządu Powiatu Mławskiego.

Jedyną kandydaturę na przewodniczącego rady zgłosił radny Marcin Burchacki. A zaproponował on Henryka Antczaka, który wyraził zgodę na kandydowanie.

Mimo, że była to jedyna kandydatura, to według przepisów musiało odbyć się tajne głosowanie. Wzięło w nim udział osiemnastu radnych. Jak się okazało przy szesnastu za i dwóch głosach przeciw rada powierzyła Henrykowi Antczakowi funkcję przewodniczącego. Przypomnijmy w minionej kadencji tą funkcję pełnił Michała Danielewicza.

Obejrzyj obrady w całości

Również na stanowisku jednego z wiceprzewodniczących Rady Powiatu Mławskiego nastąpiła zmiana. Bowiem Mariusz Gębala zastąpił Jan Salwę. Natomiast podobnie jak wcześniej drugą wiceprzewodniczącą pozostała Elżbieta Bieńkowska

W dalszej kolejności przystąpiono do wyboru starosty i wicestarosty. Bardzo dobry wynik PSL w wyborach wskazywał na to, że tu zmian nie będzie. Podobnie jak wcześniej tu również zgłoszono jedną kandydaturę tj. Włodzimierza Wojnarowskigo. Przedstawił ją Henryk Antczak

- Pan Włodzimierz Wojnarowski wszystkim nam dobrze znany pełni funkcję prezesa zarządu powiatowego PSL. Ugrupowanie to jak wszyscy wiemy wygrało u nas wybory samorządowe, uzyskując ponad 40 proc. głosów, co przełożyło się na 10 mandatów w Radzie Powiatu Mławskiego. Osobiście pan Włodzimierz Wojnarowski uzyskał rekordowy wynik – ponad 1350 głosów, co świadczy o ogromnym zaufaniu społecznym – powiedział przewodniczący Rady Powiatu Antczak.

Włodzimierz Wojnarowski został wybrany większością głosów tj. za było 17 i jeden przeciw. Następnie zgodnie z obowiązującymi przepisami kandydata na zastępcę starosty tj. Barbarę Gutowską wskazał dopiero co wybrany starosta. Uzyskała ona po głosowaniu poparcie 16 radnych przy jednym przeciw i jednym bez dokonania wyboru.

Jeśli chodzi o Zarząd Powiatu Mławskiego, Wojnarowski stał się jego przewodniczącym, a Gutowska zastępcą. Natomiast na członków zarządu wybrano: Marcina Burchackiego, Marka Linkowskiego i Michała Danielewicza, który zastąpił w tym składzie Mariusza Gębalę.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Komentarze   

 
0 #1 alka 2014-12-01 12:30
Bez niespodzianek, tego się spodziewałam. Antczak z Kowalewskim i Wojnarowskimi rządzi, szlag by to trafił...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Rockowania 2015 za nami - zobacz fotorelację

sobota, 28, listopad 2015 21:30
W Miejski Domu Kultury w Mławie odbyły się w dniach 27-28 listopada XIII Rockowania. READ_MORE

MŁAWA. Mławianka zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Klubu

czwartek, 26, listopad 2015 09:08
Miejski Klub Sportowy "Mławianka" Mława zaprasza w piątek 11 grudnia o godzinie 19:00 na Walne... READ_MORE

MŁAWA. O Bezpieczeństwie w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Mławie

środa, 26, wrzesień 2018 12:08
Mławscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego kontynuują działania ukierunkowane na... READ_MORE
011721137
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
4358
5435
16996
9243311
124493
148927
11721137

Your IP: 54.166.141.69
Server Time: 2018-09-26 16:18:45

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011