portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 28 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

R E G I O N


Wraz z początkiem 2016 roku Urząd Miasta Ciechanów będzie samodzielnie prowadził Strefę Płatnego Parkowania. Skrócono również czas, w którym za parkowanie w granicach strefy pobierane są opłaty.Obecnie Strefę Płatnego Parkowania prowadzi prywatna firma, do której trafia połowa wpływów z opłat z parkometrów, abonamentów, wezwań z tytułu nieuiszczenia opłaty, przekroczenia czasu parkowania, opłat z systemu płatności mobilnych. Roczne wpływy to w sumie około 720 tys. zł, z czego 50%, czyli około 360 tys. rocznie zasila komercyjną firmę. Dodatkowo miasto płaci jej ponad 7 tys. rocznie za serwis do oprogramowania. Prezydent Krzysztof Kosiński krytycznie odniósł się do sytuacji, w której połowa wpływów ze strefy jest oddawana firmie z Grudziądza.

Pierwsze nakłady inwestycyjne na przejęcie strefy będą zbliżone w 2016 roku do kwoty, która dotychczas była przekazywana komercyjnej firmie. Miasto zakupi oprogramowanie, urządzenia dla kontrolerów, zmodernizuje parkometry, przyłączy je do centralnego internetowego systemu nadzoru i transmisji danych. Odpowiadać będzie również bezpośrednio za wyznaczenie pracowników i kontrolerów (pozostanie ich taka sama liczba). Wiele z wydatków stanowić będzie jednorazowy koszt związany z przejęciem strefy, w związku z czym znaczący wzrost dochodów miasta nastąpi od 2017 roku. Przejęcie SPP przez miasto w konsekwencji pozwoli na skrócenie czasu, w którym należy uiszczać opłaty. Obecnie za parkowanie należy płacić w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00. Wraz z początkiem roku obowiązywać będą godziny 9.00 – 17.00. Szacuje się, że zmiana ta zmniejszy roczne dochody o około 95 tys. zł.

Zmiana ta to wyjście naprzeciw oczekiwaniom kupców z ulicy Warszawskiej, centrum miasta oraz mieszkańców.

„Przejęcie przez miasto Strefy Płatnego Parkowania to uniknięcie dzielenia się zyskami z prywatną firmą, a co za tym idzie, możliwość gospodarowania tymi środkami w zakresie, który odpowiada faktycznym potrzebom. Zainwestujemy w odpowiednie narzędzia, liczba kontrolerów będzie taka sama. Dzięki przejęciu strefy możliwe będzie również skrócenie czasu, w którym pobierane będą opłaty” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Wszystkie powyższe zmiany w zakresie funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku, na podstawie przyjętej uchwały podczas listopadowej sesji Rady Miasta Ciechanów. 17 radnych zgłosowało za przyjęciem powyższych zmian, troje (radni z klubu PiS: Bogumiła Rybacka, Barbara Kornatowska i Robert Kuciński) było przeciwko.

Strefa Płatnego Parkowania została wprowadzona w 2007 roku ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta. Jej istnienie wpływa na zwiększenie rotacji pojazdów.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013566064
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
576
1257
4600
11135267
34813
92873
13566064

Your IP: 18.232.125.29
Server Time: 2020-02-28 09:10:00

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011