portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 13 Grudzień 2019    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Otylia, Eugeniusz

R E G I O N


Już za 6 dni zagra w Mławie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W zbieraniu pieniędzy weźmie udział około 60 wolontariuszy wywodzących się spośród młodzieży, emerytów i rencistów, pracowników MKD oraz rekonstruktorów.

Przypomnijmy, że od trzech lat główna impreza odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. Organizowana jak się dowiedzieliśmy charytatywnie, prywatnie przez jednoosobowy sztab Małgorzaty Retkowskiej wspieranej przez wolontariuszy, szoły i instytucje miasta.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zmieniła trochę struktury organizacyjne – mówi Małgorzta Retkowska szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mławie. Zawsze był szef sztabu organizacyjnego tej imprezy. Teraz jest on jednak jednoosobowy. Natomiast Miejski Dom Kultury nie jest instytucją charytatywną. Prowadzi działalność dochodową i nie może robić ani koncertów ani imprez charytatywnych, ponieważ jest płatnikiem podatku VAT. Nie wszystkie domu kultury tak mają, ale że my mamy kino, że wypracowujemy dochód własny bardzo wysoki, bo jak ja tu jestem przez trzy lata to w pierwszym roku było około 150 tys., rok temu 205 tys., a w tym roku już 165 tys. a do końca roku jest jeszcze trochę czasu. Z tego właśnie tytułu nie możemy prowadzić charytatywnych imprez. Poza tym sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musi działać jednoosobowo, czyli powinno być prowadzone przez jedną osobę, która chciała się w organizację koncertu zaangażować. Każdy z państwa może taki sztab założyć. Ja mam ten zaszczyt być tym szefem po raz trzeci po tym jak I LO zrezygnowało z organizacji u nas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście przy tworzeniu tego przedsięwzięcia nie można mieć mniej niż 20 wolontariuszy. Trzy lata temu miałam 25, gdy musiałam w ciągu niecałego tygodnia wszystko zorganizować. Byli to emeryci i renciści z Klubu Seniora „Pogodny uśmiech” i moje Brzydkie Kaczątka.

W tym roku szefowa ma już 60 wolontariuszy 60. Zaś Finał Orkiestry nie organizuje jako dyrektor MDK-u tylko społecznie. Nie wolno jej tego inaczej robić, gdyż statut jej placówki tego zabrania. W związku z tym bierze wolne tego dnia.

- Gdybym to robiła jako dyrektor MDK to Dom Kultury musiałabym od zebranej kwoty zapłacić podatek. Muszę tu w tym miejscu pochwalić też swoich pracowników, którzy również pracują tego dnia społecznie. - dodaje szefowa MDK-u

Zachęca też mieszkańców do udziału w imprezie nie tylko czynnie. – Jeśli ktoś nie może być wolontariuszem to poproszę o inne wsparcie np. robimy taką wystawę rzeczy, które państwu są nie potrzebne chociażby lale, szkatułki skarbonki to państwo przynieście to do nas – apeluje Retkowska. Będziemy to wystawiać za 5 zł, za 10 zł. To stoi na stoliczkach przy wejściu do kina i ludzie to zabierają do domów. Zorganizowaliśmy też już II ogólnopolski konkurs na szopki i anioły dobrej nowiny i te szopki i anioły, będziecie państwo mogli zakupić za symboliczną cenę 10 zł. Niektóre z tych szopek są przepiękne i przyjechały z całej Polski. Tak, więc można pomagać nie tylko czynnie w zbiórce pieniędzy, ale i inaczej jak państwo widzicie. Zapraszam, więc bardzo serdecznie. Dziękuję przy okazji Policji i wszystkim osobom, które wpierają mnie w organizowaniu koncertu. Bardzo wspiera nas Policja, która pilnuje wolontariuszy i dba o porządek w mieście podczas imprezy.

My również zapraszamy do udziału w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 9 stycznia.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013376512
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
1480
2404
16373
10914075
42865
131686
13376512

Your IP: 3.214.184.124
Server Time: 2019-12-13 13:44:27

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011